Mesajı Okuyun
Old 08-11-2012, 13:45   #40
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Suleyman.Karadag
Sayın Meslektaşım üzülerek görüyorum ki siz de eleştirdiğiniz tutumu sergiliyor ve Sayın Dikmen ve arkadaşlarının açıklamalarını peşinen doğru kabul ediyorsunuz.

Size tutanağın bir suretini ulaştırabilir orada saatin kaç yazdığını gösterebilirim.

Yine bir önceki mesajımda teklif ettiğim gibi eğer AHM ile yapılan telefon görüşmeleri kayıt altına alınabiliyorsa bu görüşmelerin dinlenmesine muvafakat ettiğimi ve anlattığım gibi değilse herkesin önünde özür dileyeceğimi beyan ederim.

Sayın meslektaşım ne sizin söylemlerinizi, ne de Sayın Dikmen'in söylemlerini yargılamadım ve yargılamıyorum. Doğruluğunu veya yanlışlığını tespit etme cüretimin olmadığını da belirttim. Hatta daha önce ki mesajımda da kimin haklı, kimin haksız olduğunu tartışmasına girmemeye özen gösterdiğimi dikkat etmiş olmalısınız. Bu kanıya nereden vardığınızı da açıkçası anlayamadım.

Benim eleştirdiğim tek husus şudur; bir kurum ya da bir şahıs hakkında ithamlarda bulunurken, isim belirtilmesi ve hedef gösterilmesidir. Misal sizin THS üyesi olmadığınızı varsayarak, bir forum konusunda "Av. Süleyman KARADAĞ'a, duruşma saatine 5 dakika geç kalacağımı belirtmeme rağmen beni beklemedi, ben de bundan sonra kimseyi beklemeyeceğim" şeklinde sizin ismini zikrederek konuyu THS'DE tartışmaya açsam ne hissederdiniz?

Kaldı ki eleştirilerimin çoğunu da size değil, bu tartışmaya mahal verdiği için site yönetimine iletmiştim. Zira bizlerin kişileri değil olguları tartıştığımızı varsayıyorum.

Saygılar...

Ek yazı: Sayın Mahmut DİKMEN ile hiç tanışmadığımı ve ismini de ilk olarak AHM raporlarında farkettiğimi belirtmek isterim.