Mesajı Okuyun
Old 10-02-2015, 18:42   #7
Gemici

Alıntı:
Yazan Kızıl Tilki
Adliye stajı yaparken iyi bir büroda çalışmak bence en iyisi, hatta yanınızdaki üstad sinirlenebilen çok ciddi birisi olmalı, hatta strese sokmalı bence... yoksa özellikle İstanbul'da adliye stajı döneminde haftada bir kere imza atarak insan bildiklerini dahi o 6 ayda bence unutur gider, ya da körelir.

Bu yüzden ben de adliye stajının 5. ayında birisi olarak adliye stajında da bir avukatın/avukatların yanında çalışmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Bana da hiçbirşey öğrenmiyormuşum gibi geliyordu ama ne öğrendim diye geriye dönüp bakınca liste çok dolu...eften büften şeyler üst üste koyunca dağlar oluyor.

Mesela benim .slıştığım ofisteki üstad büyüklerim işin nasıl yapıldığına bakmıyor, sadece işin sonucuna odaklanıyor, ve zamanlamaya çok önem veriyorlar. Beceremezsem sinirlenip köpürüyorlardı.

Ofiste hayli icra dosyası var, bunlarında bir kısmı hep yıl 2015 ama 2006, 2007 dosyaları da var hep mahzende bulunuyor, nu yüzden İstanbul Adalet Saray'ındaki hemen hemen bütün icra müdürlüklerinin arşiv altyapısını öğrenmek zorunda kaldım, yani işi zamanında halletme stresi ile dosyaları oradaki memurun listeye yazdırıp saatlerce beklemek zorunda kalmıyorum, iniyorum aşağı kendim buluyorum mesela...

Farklı dilekçeleri yazmayı bildiğimi sanıyordum esas mükemmel sayılabilecek dilekçeleri format yapısı ile yazmayı şimdi öğrendim.

Farklı konularda nasıl hazırlıklar yapılması gerektiğini, hitap şeklini pek çok şeyi öğrendim ve öğreniyorum.

Stres bana çok şey öğretti.

Alıntılar:
hatta yanınızdaki üstad sinirlenebilen çok ciddi birisi olmalı, hatta strese sokmalı bence...

Mesela benim .slıştığım ofisteki üstad büyüklerim işin nasıl yapıldığına bakmıyor, sadece işin sonucuna odaklanıyor, ve zamanlamaya çok önem veriyorlar. Beceremezsem sinirlenip köpürüyorlardı.

Ben kendi hesabıma karşısındakini ciddiye alan, sinirlenmeyen, köpürmeyen, bağırıp çağırmıyanlardan yana oy kullanırım! Ayrıca: sadece sinirlenebilenler ciddi olur türünden bir kaide de yoktur.
Bazı bilim adamları ve araştırmacılar benim tanımladığım türden yöneticilerin daha başarılı olduklarını belirtiyorlar.
Saygılarımla