Mesajı Okuyun
Old 09-03-2007, 10:24   #1
ozguomur

Varsayılan meslektaşa saygı

Merhabalar,
Tüketi Mahkemesinde bir davam vardı. Davacı kullundığı krediyi erken kapattığı halde ödemesi gerekenden daha fazla ödeme yaptığı gerekçesi ile dava açtı. Konu teknik olduğu için emekli banka müdürü bilirkişi olarak tayin edildi Rapor lehimize geldi Karar celsesinde Hakim her iki tarafa da diyeceklerini sordu. Davacı hukukçu bilirkişi talebinde bulundu. Bende, olayın teknik olduğunu bankacı bilirkişi tarafından yapılan incelemenin yerinde olduğunu ve bilirkişinin alanında ehil olduğunu söyledim. Mahkeme bilirkişi raporu gereğince davanın reddine karar verdi. Davacı taraf kararı temyiz etti. Temyiz dilekçesinde "emekli banka müdürünün davalı vekilince yakından tanındığı aynı tarihli celsede davalı vekilinin "konusunda ehil ve uzman bir bilirkişi" beyanından anlaşılmaktadır." ifadesini kullanmış, bu ifadenin meslek etiğine aykırı olduğu ima ettiği şeylerin hiçte hoş olmadığını söylemek için Seygili meslektaşımızı aradım. Bana yanında 60 tane avukat çalıştırdığını, dilekçenin kendisi tarafından yazılmadığını söyledi. Ben de temyiz dilekçesinin altında kendi imzası olduğunu söylediğimde, imzamı atmışsam doğrudur, mealinden birşeyler söyledi. Bu taraz ifadelerin dilekçelere yazılmasının hiçte hoş olmadığını söylediğimde sizde yazın gibi bişeyler söyledi.
Telefon ettiğimde dilekçedeki ifadeyi düzelteceğini özür dileyeceğini düşündüğüm bir melektaşın(!) telefonda da aynı tavrı devam ettirmesi beni son derece rahatsız etti.
İşimizi çok iyi yapmak fakat işimizi insanlara (meslektaş, müvekkil, hasım) saldırmadan yapmak gerektiğini düşünüyorum. Bu avukat arkadaş hakkında baroya şikayette bulunacağım, ayrıca tazminat davası açmayı düşünüyorum sizce tazminat davasından sonuç alabilirmiyim