Mesajı Okuyun
Old 02-03-2017, 13:31   #54
ersintoker

Varsayılan Aramızda kalsın

Bu söylediklerim aramızda kalsın dedi gitti,,, beni aldı mı bir düşünce, şimdi onun aramıza bırakıp gittikleriyle başbaşa kalmıştım, oysa bu söylenenleri sadece ben değil başkaları da biliyordu, onlara da aramızda kalsın demiş miydi acaba, belki demişti,,, sır değildi bunlar, ya bir gaflet anında ağızdan kaçırılmıştı ya bak ben neler biliyorum havasında uçuruluvermişti,,, sanırım insanın içinde var, sadece kendisinin bildiği ya da tanık olduğu şeyleri, belki isim yer ve zaman belirtmeden de olsa birilerine anlatıvermek…

Ama beni düşündüren bu değil, az önce kalkıp gidenin, “aramıza” deyip aslında yanıbaşıma sanki unutulmuş süsü verilmiş esrarengiz bir paket gibi bırakıp gittiği anlatılmışlıklar,,, bir şey anlatılırken neden başına ya da sonuna “aramızda kalsın” notu iliştirilir ki,,, karşındakine güveniyorsan o zaten dinlediklerini alır süzer, gerekli gördüklerini saklar yeri gelince kullanır, kalanını da unutur gider,,, güvenmiyorsan hiç anlatma, sen “aramızda kalsın” dedin diye aranızda tutmaz zaten,,, elbette bunu sen de biliyorsun ama biraz laf olsun biraz da ben söylemiş olayım, topu ona atayım da o ne yaparsa yapsın mı demeye getiriyorsun?

Bazıları da söylediklerine bir gizem katma niyetiyle bu kartviziti iliştiriverir,,, bak seni önemsediğim için sadece sana anlatıyorum bunları,,, geç bunları geç,,, ne önemsemesi, elinin-ağzının-kulaklarının nerelere dek uzanabildiğini, olan bitenden anında haberdar olduğunu göstermenin de bir yolu değil mi bu?

Aramızda “laf” kalmasın,,, güven kalsın, dostluk kalsın, sevgi kalsın.