Mesajı Okuyun
Old 17-10-2011, 12:40   #10
Av.Fatih KISA

Alıntı:
Yazan zlm
İcra dosyası takipten düşmüş ve bunun sonrasında dosyaları teslim ettim ibra aldım.
''İş bu ibra belgesi ile vekilimi ibra ettiğim tarihten sonra vekilim ile karşılıklı gördüğümüz lüzum üzerine aşağıdaki dosya tarafımca bizzat takip edileceğinden vekilimin bu tarihten sonra dosyalarla ilgili olarak herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.'' Şeklinde ibra aldım. Bu yüzden sıkıntı yaşabilirim. Müvekkil ile yolları ayırmamızın nedeni masraf vermemesi idi bu konuda anlaşmazlık yaşadığımızdan dolayı dosyları teslim ettim.
Umarım bir sıkıntı yaşamam.

İbraname-talimat içeriği biraz belirsiz olmuş.Şüphesiz dosyanın iş sahibi tarafından takip edildiğine ilişkin talimat gereği ibraname tarihinden sonraki sorumluluğunuzun olmayacağı işin doğası gereği. Ama ibraname tarihinden önceki hukuksal durum için belirsizlik mevcut.

İbraname alırken kesin, net ve avukatın neye ilişkin olarak ibra edildiğinin açık olarak belirtilmesinin çok faydalı olacağına inanıyorum. Örneğin bu dosyadan " ..... Sayılı icra dosyasından yapılan işlemler talimat ve isteğime uygun olarak yapılmış olup,İşbu ibraname tarihi itibariyle .... sayılı dosya nedeniyle avukatım ..... kesin olarak ibra ediyorum. " demiş olsaydınız tereddüt yaşamanıza gerek kalmayacaktı...

Umarım sorun yaşamazsınız...