Mesajı Okuyun
Old 31-01-2007, 10:54   #17
mehmetseyrek

Sevgili Meslektaşım Sevdacan,
Şu sıkıntılarla dolu avukatlık yaşantımızda sabah sabah tebessüm etmemi sağladığın için teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Birden kendimi (Sayın Av.Suat Ergin'in yakıştırdığı gibi)'Dil Savcısı'gibi gördüm.Kürsüye kurulmuşum parmağımı sallayarak sizleri "itham" ediyorum.Hımmm yanlış yapanın gözünün yaşına bakmam, der gibi.
İşin aslı hiç te öyle değil biliyor musunuz.Biliyorsunuz.Yoksa öyle yazmazdınız.Bana takılmak istediğiniz izlenimi edindim.Çok hoşuma gitti.Bilmem yanılıyor muyum?
Yine de kendi durumumla ilgili bir açıklama yapma gereğini duyuyorum.Şöyle:Ben her yanlışın üzerine atılma yanlısı değilim.Belirgin ortak yanlışları herhangi birimizin yazısından yola çıkarak ortaya koymak;bu konuda doğrusunun yani kuralın ne olduğunu anımsatmak amacındayım.
Siz elbette nereye nokta konulacağını hepimiz kadar iyi bilirsiniz.Bilerek bunu ihmal ettiğinize göre söylenecek bir şey yok.Bu sizin kendi takdirinizdir.
Bir kez daha kendi konumumu anlatabilme olanağı sağladığınız için size "müteşekkirim".(Buraya müteşekkirim yerine ne koysan gitmezdi.Çok karşı olduğum halde kimi zaman yabancıların sözlerini kullanmak zorunda kalıyorum.Aslında bu tartışma hiç bitmez.Ayrı diller olduğu sürece bu dillerin birbirini etkilemesi ve bundan doğan tartışmalar dün olduğu gibi bugün de var ve yarınlarda da sürüp gidecektir).
Esenlikler dileğiyle
MEHMET SEYREK