Mesajı Okuyun
Old 30-03-2010, 16:34   #8
kapbana

Varsayılan Ben de bu konuyu araştırıyorum

Ama bizdeki ihtilaf biraz farklı...

12.11.2009 tarihli bir kira sözleşmesine dayanarak temerrüd nedenine dayalı haciz ve tahliye talepli icra takibi başlattık. Ancak borçlu süresi içerisinde icra dairesine verdiği itiraz dilekçesi ile "Daha takibe konu kira sözleşmesi başlamaksızın kiralayana 23.10.2009 tarihinde noterden gönderdiğimiz ihtarname ile belirtilen kira sözleşmesinin başlamayacağını, tarafımızdan feshedildiğini bildirmiştik" dedi.

Aslında kiracının bildirdiği ihtarnamedeki durum bambaşka bir sebep için: taraflar arasında 11.11.2009 tarihinde sona eren bir kira sözleşmesi mevcutmuş. 11.11.2009 da bu sözleşme sona erince taraflar anlaşıp bundan bir gün sonra 12.11.2009da yeni bir sözleşme yapmışlar. Ama kiracının gönderdiği ihtarname eski dönem kira sözleşmesinin FESHEDİLDİĞİNE ilişkin. Ama taraflar buna rağmen oturup yeni bir sözleşme yapmışlar; yani zımnen bu iradelerinden vazgeçmişler.

Yeni dönem kira sözleşmesindeki kira bedelleri ödemeyince takip başlatıyoruz. Ama borçlu bu ihtarnameyi yeni dönem kira sözleşmesini inkar için kullanıyor.

YENİ DÖNEM KİRA AKTİ ADİ YAZILI. BU YÜZDEN İCRA HUKUK MAH.'DE İTİRAZIN KALDIRILMASI VE TAHLİYE İSTEYEMİYORUZ. AMA KAFAMA TAKILAN SN. AKPUNAR'IN VERDİĞİ KARAR IŞIĞINDA YUKARIDA YAZDIĞIM BORÇLUNUN İTİRAZININ KALDIRILMASINI İCRA HUKUK MAH.'DEN İSTEMEMİZ HALİNDE BU İTİRAZIN "AÇIKÇA İMZA İNKARI" OLARAK KABUL EDİLİP EDİLMEYECEĞİ?

AYRICA SULH HUKUK MAH.'DE AÇACAĞIMIZ DAVADA İMZA İNCELEMESİ YAPILIP YAPILMAYACAĞI?

YORUMLARINIZI VE BENZER DURUMLAR İÇİN VARSA İÇTİHATLARINIZI BEKLİYORUM.