Mesajı Okuyun
Old 14-01-2007, 14:46   #49
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Prof.Dr.Yahya Zabunoğlu ile anlaştı.Hocamız derste anlattığı her harfin yazılı olduğu notlar dağıttı bize ve "sınavda kitap ve notlar açık haberiniz olsun " dedi.Herkesin gözleri parlamıştı.Son sınıfın 2.döneminde sonunda ben ve benim gibi pek çok arkadaşım idare hukukunu verdi ve mezun olduk

Sayın Duygu Keleş,

Yahya bey bizim zamanımızda da sınavlarını kanun, kitap, notlar açık yapardı, ancak en zor olanı onun sınavından geçmekti. Hani o dönemin Eşya Hukuku öğretim görevlisi (bugünün dekanı) sayın Lale Sirmen kadar bırakan olarak tanınırdı (Ben sayın Zabunoğlu'nun dersinden finalde 60 alarak geçtiğimde, arkadaşlarım uzaylı olduğumu düşünmüş, ben de ileride Başbakan olabilirim zehabına kapılmıştım)

Bilge Öztan ve Fırat öztan'la ilgili olarak yazdıklarınıza da aynen katılıyorum. Bir sabah okul yolunda aynı otobüsteydik. Ayakta kaldıklarını, tanınıp bilinmelerine gerek olmaksızın salt yaşlarına hürmeten yer evrilmesi gerektiği halde yolculuğu bu şekilde tamamlamaları bizi üzmüş, onları üzmemişti. Mütevaziliklerini, hanımefendi ve beyefendiliklerini unutmak mümkün değil. Aynı zamanda Bilge Öztan'ın, hiç hissettirmeden, sıkmadan, korkutmadan, bunaltmadan ve inanılmaz bir sadelikle, Medeni Yasanın genel hatlarını beynimize nasıl şifrelemiş olduğunu sınavlarda farkettik, eğitimcilik konusunda bir sanatçı olduğununsa, o vakitler farkında bile değildik.

Yahya Zabunoğlu
Zeki Hafızoğulları
Erdal Onar
Bilge Öztan
Fırat Öztan
Özcan Çelebican
Ramazan Arslan-Ejder Yılmaz
Ö.İlhan Akipek
Cahit Can
Metin Günday
Oya Araslı
Hikmet Sami Türk
Ahmet Kılıçoğlu
Nevzat Toroslu
Sarper Süzek
Fikret Eren
Adnan Güriz

ve ismini anımsadıkça güzel çağrışımlara sebep olan tüm hocalarım.

Öğrencilik sizlerle mi güzeldi, sizler mi daha güzeldiniz, yoksa öğrencilik mi acaba...

Tüm değerli hocalarımı, saygıyla selamlıyorum.