Mesajı Okuyun
Old 03-06-2010, 16:28   #7
wellan

Sayın meslektaşımın belirtmiş olduğu hususa aynen katılıyorum.Posta çeki hesapları Ankara da Posta Çekleri Başmüdürlüğü tarafından yönetilmekte ve yönlendirilmektedir.Dolayısıyla ilgili müzekkerelerin de bu kuruma hitaben yazılması gerekmektedir.Benim bir dosyamda göndermiş olduğum ancak sonucu olumsuz çıkan müzekkere örneğini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.SAYGILARIMLA.Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

T.C
İSTANBUL.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO:

POSTA ÇEKLERİ BAŞMÜDÜRLÜĞÜ'NE

ALACAKLI :

VEKİLİ :

BORÇLU :

BORÇ MİKTARI :

Bir borçtan dolayı hakkında yasal takip işlemleri başlatılmış olan dosya borçlusuna müdürlüğümüzün yukarıdaki esas sayılı dosyasından tebligat yapılmış olup;borçlunun posta çeki hesaplarının tahkik ve tespitinin yapılarak tespiti halinde üzerine borç miktarı kadar haciz şerhi konularak hesabının dosya borcu bitene kadar bloke edilmesine;hesabında mevcut olan yada olacak havale ve diğer hesap girdilerinden her ay ¼ oranında tevkifatın yapılarak müdürlüğümüzün yukarıdaki esas sayılı dosyasına aktarılmasına ve dosya borçlusuna ait kurumunuzda yer alan en son müseccel adres ve ikametgah bilgilerinin dosyamıza bildirilmesine karar verilmiştir.
Karar gereğinin ifa edilerek ;haciz işleminin neticesinden müdürlüğümüze yazılı olarak bilgi verilmesi arz olunur.

İCRA MD YRD