Mesajı Okuyun
Old 15-10-2015, 11:31   #1
Konuk

Varsayılan Almanya/Boşandiktan Sonra Geliri Olmayan Bir Kadin Çocuguyla Hangi Şartlarda Yaşayabilir?

Merhaba, ben 2006 senesinden beri Almanya da yasiyorum. Eşim alman ve 7 yasinda bir kizim var. Geldigimden beri burada hic calismadim. Kizim dogduktan sonra iliskimiz daha kotuye gitti ve tartistigimiz zamanlarda bana siddetli sekilde bagirmaya, elinde ne varsa duvara firmatmaya ya da yumrukla kapilara vurarak, çocugu da alarak geri donmemi yoksa bizi kapiya koyacagini soleyerek tehtidlerde bulundu. O zamanlar hic bisey yapamadim, hem duzelir umuduyla hem de caresizlik duygusuyla. Ama hala ne zaman bir tartisma yasasak, beni buraya integre olmamakla, cok iyi almanca konusamamakla suclayip assagliyor ve kuvveet gosterisi yapip bagirip cagrarak, gidecek yerim olmadigini bilerek beni kapini onune koymakla tehdit ediyor. Esimin iyi bir maasi, babasindan kalan bizim oturdugumuz bir ev ve kiracisi olan ama hala kredisi odenen bir ev daha var. Benim ogrenmek istedigim, bole bir sey yapmaya hakki var mi, yani beni kovdugunda polisi aradigimda beni kadinlar evine mi gondercekler? Çocugumu babasiyla mi kalacak? Almanca egitimime devam etmeye basladim, sonrasinda da is bulmak istiyorum. Ve tabii ki bosanirsam nafaka ve diger konularda , kizim ve temel ihtiyaclarim gibi, haklarim nelerdir? Umarim iyi aciklayabilmisimdir. Tessekurler.