Mesajı Okuyun
Old 22-12-2003, 16:30   #24
AllMcBeal

Sevgili Yaman,
Zaten aslında tartışılması gereken eğitimin paralı hale getirilmesi. Artık ilköğretim döneminde bile eğitim veren nitelikli devlet okulu bulamaz hale geldik. Tartışmanın başlığını mesleğimiz icabı özel hukuk fakültelerine indirgedik. Ama eğitimin hem parasız olacağı, hem de Türkçe yapılması kuralı Anayasa ile bile güvence altına alınmış iken bu durumun ısrarla çiğnenmesi canımı acıtıyor. Eğitimde fırsat eşitliği nerede kaldı ya da dilimize sahip çıkmak gerekliliği... Yabancı dille eğitim konusunda Erdal1'in görüşlerine tamamen katılıyorum. Ana dilini unutturarak farklı bir dille eğitim vermek bence bu ülkenin insanlarına yapılan en büyük zulümlerdendir. Birkaç nesil sonra doğru dürüst Türkçe konuşamayan garip bir dil konuşan gençlere TC emanet edilecek. Yine çok yakın bir zamanda, hatta şimdi bile çocuklarımızı parasız eğitim almaları için gönderebileceğimiz hiçbir devlet okulu kalmayacak. Sözün özü; Bir TC vatandaşı olarak haklarımı geri istiyorum ve mafyavari özel okul tekeline son verilmelidir diyorum. Çocuğumun Türkçe eğitim veren bir devlet okulundan mezun olmasını istiyorum. 10 yıl önce mezun olduğum devlet okulu kalitesindeki devlet okullarını geri istiyorum. Sanırım fazla birşey de istemiyorum. Ne dersiniz????????*