Mesajı Okuyun
Old 27-01-2009, 18:26   #3
Av.Hicran Danışman

Müvekkilin iyice kafası karışmış, sakinleşip olayı tekrar anlattı: Şöyle ki; müvekkil işverenin yanında çalışırken işveren alacaklılarından mal kaçırmak amacıyla işyerini müvekkile muvazaalı olarak devrediyor, ancak resmi devirden sonra kendisi işyerine gidip gelmeye, mal alıp mal satmaya devam etmiş ve işyerinden kazandığı paraları da kendisi almış, tutulan defterde bunlar belli bir kısmı müvekkilin yazısıyla bir kısmı işverenin kendi yazısıyla defterde mevcut..Bir süre sonra aldığı malların borçlarını da ödeyemeyince müvekkile benim borçlarımı öde burası da senin olsun demiş..Ve takibe konu senedi düzenlemiş..Yani devir ilk başta muvazaalı olarak yapıllıyor sonradan gerçeğe dönüştürülüyor..Gerisi ilk anlattığım gibi..Bilmem bu hususun faydası olur mu? Muvazaalı olduğunu söylesek devir işlemi geçersiz olacak sanırım ve müvekkil buna razı..Bu arada sayyın nil-nil, bu sitede daha evvel sizin sorunuza benzer sorular ve yanıtlar gördüm, orada çalışanlardan teminat senedi almak gibi yerleşmiş bir uygulama var mı diğer çalışanların tanıklığına başvurulmalı gibi şeyler okumuştum, tekrar bakarsanız daha evvelki yazılanlara belki sorunuza bir cevap bulabilirsiniz..Şimdiden teşekkürler..