Mesajı Okuyun
Old 27-12-2007, 18:13   #7
Konuk

Varsayılan nettekumar

yol gösteren herkese teşekkürü borç bilirim.eşim bugün eve uğradı,15 dakika çocukları gördü,ben dava açtım salı günü mahkeme var dedi,gitti.o gittikten sonra herşeyi göze alarak bebeğimle 3 vasıta gidiş ,3vasıta dönüş adliyeye gittim.eve dönmem bu saati buldu.3 adliye kalemine danıştım eşimin dava açmadığını söylediler.umarım 1 yanlışlık yoktur.(bilgisayardan baktılar ama.)
Durumumu anlattıktan sonra benden şunları istediler;
*Muhtardan fakir kağıdı(muhtar bunu kırtasiyeden almamı söyledi,sonra ona götürecekmişim,o onaylayacakmış,benim için şehre in,kağıdı al,muhtara onaylat tekrar eksik evrakları tamamlamak için şehre in gibi bir külfeti olacak,muhtar bunu direk veremez mi?ne için olduğunu sorarsa ne diyeceğimi bilmiyorum,boşanmak üzere olduğumu bilmesini istemiyorum,bu kağıt başka hangi durumlarda kullanılır?)
*tapudan gayrimenkulüm olmadığına dair belge
*belediyeden emlak vergisi ödemediğime dair belge(bütün belediye çalışanlarını tanır,kimisiyle ailecek görüşüyoruz)
*nüfus md.den aile nüfus kayıt tablosu
*nüfus cüzdanı fotokopisi
*telefon ve adres bilgileri
*baro başkanlığına hitaben dilekçe
bütün bu prosüdürleri yerine getirmem mecbur galiba ve adresler birbirine o kadar uzak ters istikamet ki,bu işi telefonla ya da internetten halledemezmiyim,çocukla rezil olduk bu gün yollarda ,böylece kimse de duymamış olur muhtar bile evimin dibinde ama kırtasiyeden al kağıdı bana getir diyo bu bile benim için hem para hem zaman kaybı,nolur beni aydınlatın,Allah rızası için!şimdiden çok teşekkür ederim,nasıl mahçubum bu konularda nasıl cahilim...affınıza sığınıyorum,hayırlı günler diliyorum