Mesajı Okuyun
Old 27-02-2020, 14:20   #1
dlndmr

Önemli Muvazaali Satiş

Merhaba kıymetli meslektaşlarımm. Müvekkil eşi ile 2016 yılının 12. ayından itibaren yani yaklaşık 3 yıldır ayrı yaşamaktadır. İkamet ettikleri ev tapuda arsa vasıflı olarak görünmektedir. Aralarında daha önce de sürekli tartışmalar yaşanmıştır. Birkaç defa ayrılık durumları olmuştur. En son erkek eşin evi terk etmesi ve müvekkile "evden ayrılsınlar, ben evi sattım" diye haber göndermesi üzerine tapudan taşınmaz sorgusunu yapmışlar ve taşınmazın 2012 yılında devredildiğini bu şekilde öğrenmişlerdir. (2012 yılında da aynı şekilde iki eş tartışıp ayrılma kararı almışlar) Bu satışın muvazaalı olduğunu müvekkil ve ailesi dahil tüm komşular da bilmektedir. Çünkü 2012 yılından itibaren eve satın aldım diye gelen kimse olmadığı gibi müvekkil eşi ile ayrılmadan önce 2016 yılının yaz mevsiminde evin inşaat işlerine devam etmişlerdir. Müvekkil çocuklarıyla birlikte 2019 yılının 9. ayına kadar bu evde ikamet etmiştir. Daha sonra kızının ev alması üzerine 9. ayda başka bir eve taşınmıştır. Ev 9. aydan itibaren boş olmasına rağmen yine gelip yerleşen kimse bulunmamaktadır. Herhangi bir kira bedeli vs isteyen de bulunmamaktadır. Şimdi aile konutu iddiasına dayanamıyoruz çünkü evden ayrılmışlar. (.. ancak eğer eve yerleşip o şekilde dava açmanın olumlu olacağını düşünüyorsanız tekrar eve eşya koyup yerleşebilirler..) Muvazaa iddiasına dayanabilmemiz için erkek eşin vefat etmiş olması gerekiyor bildiğim kadarıyla, ancak bir istisnası var ise bilgilendirmenizi rica ediyorum. Durumun karışık olduğunun farkındayım ancak kısa sürede dönüş yapmam gerekmektedir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim