Mesajı Okuyun
Old 19-03-2015, 11:51   #2
Gemici

Sayın Durdu Güneş,
1. 'Edebiyat Ve Hukuk Arasinda Bir Kaç Fark' derken 'edebiyat' kavramından edebiyatı bir bilim olarak mı yoksa bir uğraşı olarak mı algıladığınız yazdıklarınızdan tamamen anlaşılmasa bile ben yazdıklarınızdan yola çıkarak edebiyat kavramını roman, hikaye, şiir, deneme türünden eserler yaratma anlamında kullandığınız sonucuna varıyorum. Bu anlamı ile edebiyat sanat eserleri yaratan bir uğraşıdır, bir sanattır. Buna karşılık hukukun bir bilim olduğu söylenir.
2. Edebiyat ve hukuk arasındaki farklar yerine neden sosyoloji, psikoloji, felsefe, antropoloji ve hukuk arasındaki farkları araştırmadığınızı merak ettim.
3.
Alıntı:
2-Edebiyatta neyi anlattığımızdan ziyade nasıl anlattığımız önemlidir. Anlatım biçimi çok geniş ve değişkendir. Edebiyatta ilginç çağrışımlar, değişik anlamlar, ironik ifadeler vs. özgürce kullanılır. Hukuk kısa, mantıklı, mümkün olduğunca dar yorumlu, herkes tarafından anlaşılabilir bir dil kullanır.
Hukukun herkes tarafından anlaşılabilir bir dil kullandığını ilk olarak Sizden duyuyorum!

Saygılarımla