Mesajı Okuyun
Old 22-10-2008, 16:22   #191
Vlkn_Snr

Hukuk Fakültesini 4 yılda bitiren arkadaşları öncelikle tebrik ediyorum. Ben 7 senede bitirdim. Zaman zaman mesleğe bu yüzden geç başladığım için kendi kendime hayıflansam da, dolu dolu yaşanmış bir üniversite öğrenciliğini ardımda bıraktığım için de mutlu olmuyor değilim.

Bu durumun bir işveren açısından işe alacağı personelin verimliliği ve başarısı üzerinde nasıl bir etkisi olacağını düşünerek kriterler arasına eklemiş olabileceğini gerçekten anlamakta güçlük çeksemde muhtemelen fakülteyi 4 yıldan bitirmiş olan kişi henüz gençtir, dinamiktir, e birde böyle bir fakülteyi 4 yılda bitirmişse zeki ve çalışkandır gibi bir görüş baskın gelmiş olabilir. Fakat bu kriterin yazılmasındaki sebep her ne olursa olsun birisinin bu şahısa hukuk fakültelerinde verilen ezberci mota mot bilgiler ve 4-4' lük bir eğitim ile bile piyasaya çıkan yeni mezun öğrencinin sudan çıkmış bir balıktan farkı olmadığıdır. Avukat olmayanların en büyük yanılgısı bize dışarıda, bürolarımızda ve ya adliyelerde yapılan işlemlerin, takip edilecek usullerin mükemmel bir şekilde fakültelerde öğretildiğini düşünmeleridir.

Yazımın başında da belirttiğim üzere Hukuk Fakültesi' ni 4 yılda bitiren arkadaşları tebrik ediyorum. Zorluğunun farkında biri olarak...