Mesajı Okuyun
Old 30-09-2011, 19:57   #13
by dinçer

Üzücü bir olay malesef.

Bu konuda yasal bir değişiklik ve/veya Anayasal anlamda mesleğin bir şekilde güvence altına alınması gibi olumlu bir gelişme yaşanır mı bilinmez ama bilinen veya bildiğim bir tek şey var ki o da meslektaş dayanışmasıdır.

Ben de bir Avukatım ve meslektaşlarımdan birinin böyle üzücü bir olay yaşadığını duyduğum anda meslektaşımın haklı olup olmadığı yönünde kendimce ve gözlemlemek suretiyle çok kısa bir araştırma yaptıktan sonra haklılığı noktasında kanaat uyanmış ise bende artık yaşanan üzücü olayın her türlü ve her şekilde arkasında olurum.Bunları kendimi anlatmak için değil, suçun bizde olduğunu anlatmak için söylüyorum.Bu ve buna benzer bir çok olayın tanığı konumunda bazen de kahramanı konumunda oldum.Tanığı olduğum olaylarda olayın kahramanı olan meslektaşımızın böylesi bir durumda tuttuğu tutanağı imzalatacak Avukat bulamaması (ONLARCA AVUKAT ARASINDAN )zaman zaman " neden Avukatlık yapıyorum ki sanki ? " dedirtmiyor değil.

Tutanağı elleri titreyerek ( sanığıyla, tanığıyla,memuruyla ve meslektaşıyla bir çok kişi arasında hakarete uğrayan aşşağılanan ) çalakalem yazan ancak sonunda onlarca meslektaş arasında tanık olarak bu tutanağı imzalayacak bir Avukat bulamayan Avukat.........