Mesajı Okuyun
Old 06-11-2010, 16:03   #7
av.sahin67

Saygıdeğer meslektaşım yaşanılan olayı şiddetle kınıyorum ve bu olay münasebetiyle şahsınıza üzüntülerimi ifade etmek isterim.Fakat bir hususa dikkat çekmeyi isterim.Böyle hukuksuzlukla karşı karşıla kalındığında başvurulacak makam sadece barolar mıdır.O mahkemenin üst mahkemesi olan Ağır Ceza Mahkemesine başvurmak gibi bir durum gerekmez mi.Zira avukata yapılan bu davranış hakim-savcıya yapılmış gibi kabul edilir bunu mevzuattan biliyoruz.Bu hareketi yapan hakim olduğunda bu durumun değiştiğini sanmıyorum.Bu durumda hakim ve kanunsuz emri uygulayan polis memuru hakkında dava açıp açmadığınızı öğrenmek isterim.Adliyeler kimsenin malı değil.Biz avukatların mesaisinin büyük bölümü adliyelerde geçerken ve biz vekillik münasebetiyle insanların haklarının müdafaası için orada bulunma hakkını kanunlar dairesinde almış iken bir hakim nasıl olur da avukata böyle davranışta bulunmaya cüret eder.Ve bunun karşısında buna maruz kalan meslektaşımız,barolar ve diğer meslektaşlarımız nasıl sessiz durabilmektedir.Böyle bir durumda basına da bilgi verilmeli ve tekrarı yaşanmaması için kamu vicdanın da harekete geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.Yapılanlara göz yummamalı ve mesleğimizin ana esaslarından birini teşkil eden “mücadele”yi elden bırakmamak gerektiğini düşünüyor ve siz değerli meslektaşıma tekrar teessürlerimi ifade ediyorum.