Mesajı Okuyun
Old 07-08-2008, 18:18   #1
Gülümse

Varsayılan Neden Apple...

Benim icin bir donem bilgisayar bulusu, delikli kartlar, dönen manyetik bantlar, odalar dolusu büyüklükte bir aletti.

Hatta o dönemde, bizim karadenizli bilgisayara sormus ne var ne yok diye, bilgisayarin bütün sigortalari atmis fikralarina gülerdik...

Birden gelisen teknoloji ile bilgisayarla ilk tanistigimda hic sevmemistim. Nasil seveyeyim ki, bilgisayarlari kullanabilmek icin ciddi bir bilgi gerekiyordu. Disket cikarmaktan, program acmaya kadar herseyin bir kodu ve dili vardi.

"Dir" dönemi yasandigi sirada, bir reklam ajansinda ilk apple macleri gordum... Ne komut gerekiyordu ne de farkli dil bilmem gerekiyordu. Metin yazarlarinin birinin ardinda bir süre seyrettikten sonra kendime Apple mac LC aliverdim...

On yedi sene hiç sektirmeden Apple Mac kullanip apple teknolojisini yakindan takip ediyorum.

Benim gibi Apple kullanicisi olan dostlarimin tecrübelerinden yararlanmak adina bu bölümü açmayi uygun buldum...

Not: Bu arada altini 17 sene önce kullandigim apple'min halen calistigini gururla belirtmek isterim...