Mesajı Okuyun
Old 27-11-2006, 10:55   #2
yağmurdamlası

Varsayılan evlatlar ölmezzzz...

Hayatımızın meyveleri olana çocuklarımızın üzüntüleri de sevinçleri de içimizde saklı kutcuklarda gizlidir hep.Geleceğe onlar adına kurar sanki onalr için yaşarız.Hayatımızdan eksilen yeşil yapraklarımızın dökülmesine üzülmez onların yeşerteceği günleri düşleriz aslında hep.Bir baba bir ana bir evlat olmak kolay iş midir ki.O babanın o bizlere içi giden babanın kalbindeki sevgimiz ne kadar da yüce ve temizdir değil mi.Aslında sana bakarken içi titreyen bir baba var ya ve o babanın da meleklerden temiz olan evladı onları hiçkimsey ayıramaz ya haniiiii.Ayıramaz daaa ayıramaz..Hayata doğarken kabullenmişiz ölümü hasan abi.Bizim kapımıza ne şekilde geleceğini bilemeden içimizde yaşatmışız aslında bir tutam ölüm kokusunu..Yaşatmışız ve yaşatıyoruz da..Belki kelimeler yetmiyor acıları anlatmaya gözyaşlarına bir şeyler söylüyorsun o yaşlar seni duymuyor akıyor..Biran öyle bir yer olsun ki hayat dursun benim cananım yanımda olsun o an duyayım sıcaklığını sarılayın doya doya bunun karşılığı ne olursa olsun diyorsun ama olmuyor olmuyor abi olmuyor.Gecelerin içinde gece oluyorsun gündüzlere ulaşamıyor gündüzlerden elini eteğini çeker oluyorsun.Kapılar kapalı hayat bir odun parçası yanıp kül olacak diyorsun.Sanki bir anın gelmesini bekliyorsun ama o anın ne zaman geleceğini bilmeden yaşamak istiyorsun.Sen de evlat acısı ben de baba sancısı varrrrr...Sen aklından geçmeyen bir şekilde evladını kaybetmişsin be ise kollarımın arasında azraile misafirlik ederek verdim babamı onun ellerine duymadım hissetmedim sadece ağlayarak bağırarak yandım hayatımın en kıymetli varlığına..Bana acıdılar sadece abi beni kafayı yiyecek sandılar biliyor musun?Kollarımın arasındaydı babammm yetiştiremedikkk....Bu bir duygu sömürüsü değil bu hayatın gerçeği abi...Ama sana diyeceğim güçlü ol hem de çok..Bu düşünceni azmini adaletinm pençesinde hesap sormayı istemen en doğal hakkın bu al ve cezasını çekecek olanın cezasını çekmesi için savaş.Burada tanışacağın kişilerle tanıştın onlar sana her konuda yardım edeceklerdir buna inanıyorum..Sen de ayakta dur ve gülmeyi hiç unutma emi abi?Allah yalnız koymamış yine de seni nur topu gibi evladın var yine onlara Hayırlı ömür versin ve eşiniz hanımefendiye..uMARIM SENİ YAZDIKLARIMLA ÜZMEMİŞİMDİR AMACIM YANINIZDA OLDUĞUMUZU HATIRLATMAK..HER ŞEY GÜZEL OLACAK İNŞAALLAH HASAN ABİ..BUNA İNAN...