Mesajı Okuyun
Old 21-07-2009, 15:32   #47
Nur Deniz

Aslında hiç yazmak istemediğim ama bana oldukça çirkin gelen ve bununla hepimizin yüzleşmesi gereken bir olay gördüm..

Derinliğini bilmediğim için şimdiye kadar yazmakta güçlük çektim.Gündemde olan bir cinsel istismar davası var ve şu anda hepimiz gözümüzü açmış sonucu bekliyoruz.

Haberlerde izlediğim bir görüntü nedeni ile halen ne düşüneceğimi bilememekteyim.

Erkek tutuklanmış ve duruşmadan çıkıyor. Cezaevine götürülüyor.Durumu hazmedemiyoruz çok kızgınız biz kadınlar tamam.Bunu kabul ediyorum.Her türlü tepkiyi de göstereceğiz elbette, pankartta açacağız, Adliye nin önündede bekleyeceğiz. Gösteride yapacağız.

Sn Kavili geldi aklıma birden. Toplantıda demiştiki, ben işimi onurumla yaparım..

Bu cümle aklıma geldi, neden tepkilerimizi onurlu değilde, aynı şeyi hissetmemize rağmen farklı türlü veriyoruz.

Erkek yürüyor. Yanında cezaevinin jandarmalarıydı sanırım koruyanlar.Bir kadın aradan hemen yaklaştı ve erkeğin arkasından şemsiyeyle vurdu ve tükürdü.Oradaki kadınların bütün eylemleri bence bir anda yok oldu. Çünkü yansıyan hareket ve defalarca yayınlanan davranış bu yönde idi.

Neden bazen duygularımıza ve kendimize hakim olamayıp , sakin kalamıyoruz?

Kendi adıma şunu söylemeliyim;

-Evet bu yöndeki toplumsal hareketlerden elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum, çünkü bir kişinin çirkin hareketi tüm kişilere malediliyor.Daha sonra tepkilerimizi kolayca veremiyor ve bu topluluk her zaman önümüze çıkıyor.Hiç bir şey demeden sessizce elimden geleni yapıyorum kadınlar için..

Sessiz ve sakince..(Yerine göre ama. )