Mesajı Okuyun
Old 04-06-2007, 10:32   #1
SINIRSIZ

Varsayılan ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takipte vekalet ücreti

ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip yaparken bir takım sıkıntılarım oldu.. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. biz ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile takip yapsak dahi, bizden önce ipotek alacaklıları varsa önce onlar alacaklarını tahsil ediyorlar ve bu sebeple bize hiç para kalmayabiliyor. bu sebeple öncelikle biz satış masraflarımızı alıyoruz.
- benim merak ettiğim bu masraflara avukatlık ücreti de dahil midir? yani biz takip talebimiz ve ödeme emrimizde örneğin 50.000 lik alacağın % 9 faizi vek ücreti ve masrafları ile tahsili mi demeliyiz?yok eğer dahil değilse icra emri 3. maddeye sadece 50.000 lik alacak mı demliyiz? yani hiç masraftan faizden vek. ücretinden bahsetmeden?
- ve diyelim ki ilk alacaklı biziz ve alacağımız 50.000 ve gayrimenkul 100.000 e satıldı. biz 50.000 artı masraflar artı vek. ücreti artı faiz alabilir miyiz yoksa 50.000 den fazlasını alamz mıyız?
- ve son olarak ta icra emri 6 ve icra emri 9 arasındaki farkı ben göremedim. sizler biliyormusunuz acaba? hangi durumda 9 uve hangi durumda 6 yı göndermeliyiz?