Konu: Tck md. 301
Mesajı Okuyun
Old 24-09-2006, 17:18   #12
Av.Suat Ergin

Birinci Hikaye:

Alıntı:
Kıbrıs Savaşı'nda karşı karşıya çarpışmış Mehmet ile Hristo yıllar sonra karşılaşmışlardır.

Mehmet Hristo'ya: "Savaş çok acımasız. Ancak en çok kanıma dokunan, sizin askerlerin bizim kızlarımızı ırzına geçtikten sonra öldürmeleri oldu.." der.

Hristo da Mehmet'e:"Haklı olabilirsin. Ancak benzer olaylara sizin askerlerin de karıştığını, Rum tarafında da kızların ırzına geçilip, öldürüldüğünü unutma" der.

Ve sonra ikisi de Türk ve Yunanistan halkının aslında sorunu olmadığı, tüm sorunun siyasetçilerin ektikleri kin ve nefret tohumundan kaynaklandığı konusunda anlaşırlar.

İkinci Hikaye:

Alıntı:
Roman kahramanı Ahmet, orta Anadolu'nun bir ilinde yaşamaktadır. Gözünü şehvet bürümüştür. Yıllarca utanmadan iki öz kızına da tecavüz etmiştir. Ancak 17 yaşındaki büyük kızı hamile kalınca, olay ortaya çıkmış ve tutuklanıp cezaevine konulmuştur.

Cezaevine girdiğinde, aynı koğuşta olanların hikayesini dinlemeye başlar ve görür ki kendi durumunda olan çok insan vardır. Bir tanesi kendisinden çok küçük olan amcasının kızına yıllardır tecavüz etmektedir. Yakalanınca onu da buraya atmışlardır. Bir diğeri daha kendi öz kızına yıllarca tecavüz etmiş, tutuklanıp buraya getirilmiştir. Yine bir başkası, üvey kızına yıllarca tecavüz etmiş, kızın öz annesi olan eşi ise durumu kabullenmiş ve ihbar etmek bir yana, birlikte yaşamaya devam etmiştir.

Yukarıda iki hikaye yazdım.(Evet ben yazdım.)Birincisi tamamen hayal ürünü , ikincisi gazete haberlerinden aklımda kalanlar... Ben iki kitap yazsam ve aynen yukarıda geçen ifadeleri kullansam...301 inci maddeye göre, Türklüğü aşağılamış olur muyum?

Saygılarımla