Mesajı Okuyun
Old 02-07-2012, 19:55   #11
üye26959

Alıntı:
Yazan Av.KAZANAN
siz neden soruşturma aşamasında bulunduğunuz bir dosyanın kovuşturma aşamasına katılmaktan endişe duyuyorsunuz anlayamadığım kısım bu? CMK görevlendirilmelerinde dosyadan istifa etmenize haklı bir gerekçe olmadıkça ve kovuşturma aşamasına OCAS tarafından görevlendirildiğimiz sürece soruşturma aşamasından kovuşturma aşamasına hatta temyize kadar devam etmek mesleki ve CMK sorumluluğumuzdur. Yeni bir meslektaşımız olarak soruşturma aşamasına katıldığınız dosyaların kovuşturma aşamasına katılmanız halinde mesleki deneyim ve bu anlamda kendinizi ilerletme konusunda güzel deneyimler yaşayarak değişik değişik vakalarla kendi adınıza güzel tecrüler yaşayacağınıza eminim...
çok güzel söylemişsiniz değerli meslektaşım. ancak ben de sizinle aynı düşünceleri paylaşmakla birlikte malesef özel sektörün azizliği(!) ile karşı karşıya kalıyorum. henüz kendi bürom olmadığından başka bir avukatın yanında çalışmaktayım. işveren avukatın lafı aynen şu: "mesai saatinden bir dakika bile yememek kaydıyla ne yaparsanız yapın sabaha kadar gidin karakol ifadelerine ama mesai saati içinde ifadeye gideceğim, duruşma var ona gideceğim vs duymak istemiyorum". hatta pazar gecesi alınan bir ifadenin tutuklama için sorgusu pazartesi yapıldı, ofis duruşmam sonrası on dakika bu duruşmaya girdim. haberi olduğunda etmediğini bırakmadı. şimdi söyleyin değerli üstadım siz olsanız ne yapardınız?