Mesajı Okuyun
Old 26-08-2006, 23:11   #18
pia

Tekrar merhabalar,
Bir arkadaşımızın danışmak için açtığı başlığı başka bir amaçla gasbetmek istemiyorum, o yüzden bunun bu konuda yazılacak son şey olmasını umut ediyorum. Yazılanları tekrar tekrar okudum. Ben genel olarak bu forumda hissettiğim bir rahatsızlığı aktarmıştım, kişilerin takım tutar gibi okul tutması, bunu ayrıcalık, üstünlük olarak görmesi bana saçma geliyor ve böyle bir tavrın hukukçuya yakışmadığını düşünüyorum. Son yıllarda devlet üniversitelerinin hukuk fakülteleri arasında bariz bir fark olduğunu da sanmıyorum. Adaletten, eşitlikten yola çıkıp, sürekli olarak satır aralarında "Ben daha ayrıcalıklıyım" mesajı verilmesi, yolun amacına uygun değil diye düşünüyorum.
Bu yoğun hislerle biraz da fevri davranarak yazmıştım bir önceki mesajımı, ancak stajyer ss'nin yanıtını okuyunca kendisine kesinlikle hak verdim, umarım bu fevri hareketimi mazur görür.
Sayın stajyer ss'nin anlayışlı tavrı ve sayın Forum Yöneticisi Engin Bey'in nazik uyarıları için kendilerine teşekkür ediyorum.
Bu tartışmayı uzatmak amacında değilim, ancak sayın AÜHF'nin yazdıklarına katılmam mümkün değil, neyi eleştirdiğimi anlatmak isteyip de anlatamamıştım,anlatmak istediğim şey aşağı yukarı AÜHF'nin yanıtında yazdıklarıydı. Herkesin görüşü kendine, ama ben bu tavrı hukukçuluk adına doğru bulmamakla beraber AÜHF'nin görüşlerine saygı duyuyorum.
Herkese sonsuz saygı ve sevgiler...