Mesajı Okuyun
Old 18-06-2013, 00:19   #1
Konuk meltem

Soru aldatan eşten boşanmadan önce hakettiklerimi alma

Merhabalar öncelikle ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.Eşim 5-6 aydır beni aldatıyor.Uzun süredir kavga ve şiddet ortamında kalan 9 yaşında ki kızımı bu iğrenç ve mutsuz ortamdan soyutlayamıyorum.Şİddete ve kavgalarımızdaki aldatma konusuna şahit oluyor.Eşimin aldattığını ispatladığımı düşünürken sitenizdeki konuyla ilgili yorumlara üzüldüm.Çünkü ses kayıt cihazıyla telefon konuşmaları ve buluşmalarının hepsini dinledim.Bende mevcutşAma malasef bu delil niteliği taşımıyormuş.Kesinlikle kullanamazmıyım?ilk sorum bu.Bir diğer sorumda eşimin bayanla buluştuğunu arkadaşımla beraberde gördük ama belgemiz yok.Herhengi bir müdahalede bulunmadım.Çok zor bir andı ama amacım yaptıkları bu çirkin olayın cezasını çekmeleri.Bayanda evli ve benim arkadaşım.Bu gurur kırıklığı ve iğrençlikle yaşıyorum.Bir diğer sorum evlendikten sonra almış olduğumuz araba ve arsa benim üzerime.Acaba bu iki malı eşimin haberi olmadan elden çıkarabilirmiyim.
.Bunun için mahkemede hangi kurallar geçerlidir.Bu düşüncemde şöyle gelişti yıllardır çalışarak eşimin ne kadar borcu varsa ben ödedim.Eşim uzunsüredir çalışmıyor va tüm malları evlenmeden önce aldığından hepsi onda kalacak.) senelerdir çalışmayan bu insanın birde beni aldatmasını hazmedemiyorum ayrıcada çocuğumun bana velayetini verirlermi?eşim seni öldürürüm ama onu vermem diyor? bişey yapabilirmi? tehditlerini nasıl ispatlayabilirim.Kızımı şahit olarak dinler lermi?Çünkü yanında şiddete uğradım tüm olaylarada tanık durumda .Şiddet darp ve babasının benden zorlayarak para almaları vs gibiAyrıca eşim için birde emeklilik borçlanmasını kapatmak için kredi çektim eşim bu krediyi şimdilik maaşıyla ödüyor(yani emeklilik maaşının bir kısmıyla)kalanıylşada kendi üstüne olanı ödüyor.Bankadaki memur parayı ordan alıp yine aynı bankaya borç kapatmak için alındığına tanık aslında.Bu kredide üzerime kalırmı?