Mesajı Okuyun
Old 25-12-2006, 10:01   #39
ertanhukukprogramlari

Varsayılan Bilgilendirme

Alıntı:
Yazan ibreti
Sn.Abdülkadir Yıldız;

Adli yagrı alanındaki içtihatların toplandığı en iyi programlar Corpus, Kazancı ve Sinerji... Sinerji internet üzerinden günlük olarak güncelleniyor. Kazancı ve Corpus ise belirli aralıklarla adresinize gönderilen compact disklerle (CD) güncelleniyor. Corpus ve Sinerjiyi sadece bilgisayarınız yanınızda olduğu zaman kullanabilirsiniz. Kazancı internetin bulunduğu hemen her yerden bir başka bilgisayar aracılığı ile internet üzerinden de çalıştığı için diğer ikisinden bir adım önde.

İdari yargı ve vergi hukuku alanındaki içtihatlar ve mevzuatın daha yoğun oludğu Dialog Prestige adında bir program daha var. Bu programda sinerji gibi internet üzerinden güncelleniyor ve bilgisayar belleginden kullanılabiliyor.

Lisanslı kullanım hakkına sahip olduğum programlar AVG(Random Yazılım), Mevdata, E-Rehber, DialogPrestige, Sinerji, corpus ve Kazancı. Ancak ben sadece DialogPrestige, Sinerji, Corpus ve Kazancı içtihat programlarını kullanıyorum.

Tek program alacaksanız Kazancı İçtihat Bankasını öneririm.

E-Rehber adlı programı hiç bir şekilde önermem! Çünkü, sözleşmesinde üretici gerçek ya da tüzel kişinin ismi yer almıyor. Sadece "TEKNOART" diye bir isim var. Lakin şirket, şahıs hiç bir hukuki kişilik yok. Kullanıcıya karşı sorumlu durumda olan sadece kapınızdaki satıcı oluyor, arka plandakiler kendilerini sorumluluktan kurtarmak için sözleşmenin tarafı haline gelmiyor. Böylesi bir programın kapıya bastırılmaması gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla...

Corpus 10 güner aralıklarla internetten güncellenmektedir. Ayrıca 3 ayda 1 defa cd olarak gönderilmektedir.
Saygılar