Mesajı Okuyun
Old 29-10-2010, 23:11   #12
Av.Nevra Öksüz

THS ye üyelik tarihimden bu yana (KHS haricinde ) 2 mesajım silindi. Bunlardan biri "site yönetimi" tarafından; diğeri ise değer verdiğim bir kişinin ricası ile

"Site yönetimi" tarafından silinen mesajımda (halen "her iki" mesajımın da silinmemesi gerektiğini düşünsem de ) "forum yöneticilerimiz"den biri tarafından, (açıklama talebim üzerine) tarafıma yapılan açıklamada hatırlatılan:
http://www.turkhukuksitesi.com/hukuksayfa_kurallar.htm
adresi idi. Tabii ki okudum . Buradan birkaç alıntı yapmak isterim:
Alıntı:
Siteye ziyaretçiler veya üyeler tarafından gönderilen mesajlar ve her türlü içeriğin yayını konusunda insiyatif site yönetimine aittir. Site yönetimi yayınlanan yazıların gerek gördüğünde içeriğini, görünümü, site içindeki yerini değiştirebilir veya yayından kaldırılabilir.
Alıntı:
Sitenin kalitesini korumak için kurallara aykırı mesajlar Alan, Forum, Site Yöneticileri veya Koordinatörler tarafından ayrıca bir uyarı yapılmadan kısmen ya da tamamen silinmekte, gerekli görülen durumlarda mesaj sahibininin siteye, site üyelerine özel sayfalara ya da siteye girişleri ve katılımları sınırlanmakta veya tamamen kaldırılmaktadır.
Alıntı:
Site üyeleri ve siteden yararlanan herkes Türk Hukuk Sitesinin ilkelerine saygı duymak ve site kurallarına uymakla yükümlüdür.
Alıntı:
Alanlara konusu dışında mesaj gönderilemez.

Ve silinen mesajımın silinmesi hususunu, açık alanda eleştirdiğim ve açıklama talep ettiğim için, tarafıma gösterilen madde:
Alıntı:
Site/forum kuralları, site/forum yönetimi ve yöneticileri ilgili görüş, öneri, eleştiri, şikayet, tavsiye niteliğindeki mesajlar ile yönetici uyarılarına yanıtlar özel mesaj, e-posta veya Site ve Forum Yöneticileriyle İletişim alanı kullanılarak site veya forum yöneticilerine gönderilmelidir. Forum içindeki diğer alanlarda ve mesajlarda bu tip konulara yer verilemez.

Halen "taşınan mesaj" başlıklı, yönetim dışında sadece benim gördüğüm, ilgili alana bakmaktan (yazdığımın başkası tasarrufunda olmasını kabullenemediğim için) imtina ettiğimi itiraf ediyorum. Lakin o gün THS ile ilgili anladığım bir husus vardı ki; çok kısa ve özetle: "kurallarımız var; kabul ederek üyeliğinizi gerçekleştirdiniz; uymalısınız...Uyulmadığı zamanlarda da gereği tarafımızca -bizim değerlendirmemiz çerçevesinde- gerçekleştirilecektir". Hukuki çerçevede bakalım altına imza attığınız bir sözleşme var ve maddeleri net olarak ortaya konulmuş; sözleşmeye aykırı davranmanın yaptırımları da sözleşmede var.

Ve neticede kendime söylediğim: seçim yap: sözleşmeyi sona erdirip çıkabilirsin veya kabul edip devam edebilirsin... Devam etmem gerektiği konusunda oldukça etkili olan Sayın Aladağ'a teşekkür ederim

Ve kanımca... Sayın Admin'in sadece yukarıdaki kuralları hatırlatmasının dahi yeterli olacağı bir durumda, sabırla ve tüm nezaketiyle açıklama yapmaya çalışmış olmasını takdir ettiğimi de belirterek kendisine teşekkür ediyorum

Son olarak Sayın Dikici'nin de belirttiği üzere örnek gösterilen forum adresinin anlatılmaya çalışılan hususa örnek teşkil etmediğini düşünüyorum (ilgili alanda 1-16-18-42-47-49 no'lu mesajlarla soru sorulmuştur ve hepsi kira sözleşmesinde/ilişkisinde muacceliyete dairdir)

Saygılar...