Mesajı Okuyun
Old 29-10-2010, 16:35   #8
Admin

Sayın Nur Deniz,
Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu konunun açılmasına neden olan forumu baştan sona okudum, Sn Oğuzhan Dayar ın silinmiş olması olası (bilmiyorum silinip silinmediğini, farkettiğim konunun stajyer avukatların sorunları yönüne kaydığı) mesajının silinerek, mesajın konu ile ilgisi olmadığı yönünde açıklama yapılmasıdır.

Konu başlığı; ''Avukatların stajyerlerine esir muamelesi yapması.'' olmasa da, staj döneminden geçmiş, yanına stajer almış ve halen stajer avukatlar olması nedeniyle beni maruz görerek ilgisi olduğunu düşünmekteyim. Konu buraya gelmiş olabilir, bu konu bir kaç mesajla çözülür ve asıl konuya geri dönülür. Bunun sakıncasını anlayamadım.

Mesajın silinip silinmediğini bilmediğinizi belirtmişsiniz, haklısınız. Zaten benim söylediğim de tam olarak bu: üyelerimiz bir başlık altında ne yapıldığını bilmiyor, bu nedenle de eleştirmeden veya yönetici işlemlerini apaçık hatalı ilan etmeden önce iki kez düşünmek gerekiyor.

Bahsi geçen konuyla ilgili sizi aydınlatayım: Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı başlıklı konuda -buraya taşınan son mesaj hariç- silinen bir mesaj yoktur, konunun tamamı aynen gördüğünüz gibidir. Konu 2003 yılında açılmış ve Google'da 1 numaraya kadar çıkmış bir konudur. Konu 2007 yılından bu yana yeni mesaj da almamıştır, derken 24.10.2010'da bir üyemiz stajyer avukatlarla ilgili bir yorumu mesaj olarak konuya eklemiştir. Bu mesaja müdahale edilmemiş ve sizin belirttiğiniz gibi mesajın münferit kalması ve asıl konuya geri dönülmesi umulmuştur. Bu mesaja bir başka üyemiz stajyer avukatlarla konuyu daha da açarak yanıt yazmıştır ve aynı ümit korunarak bu mesaja da müdahale edilmemiştir. Ona bir başka üyemiz bu mesajın konu dışı olduğu hatırlatmasında bulunduktan sonra, ilk yazan üyemiz "stajyer sorunlarını" daha da irdeleyip ayrıntılı hale getirerek tartışmaya açmıştır. Onun üzerine bir üçüncü üyemiz de stajyer sorunları ile ilgili daha da kapsamlı bir mesaj yazınca, arkasından benim uyarı mesajım gelmiştir. Uyarı yaparken konudan mesajları silmedim veya bu sitede stajyer sorunlarını tartışamazsınız da demedim. Uyarımda tek söylenen bu konunun stajyer sorunlarını tartışmak için doğru konu olmadığı ve bu sorunların ilgili başlıklar altında tartışılması ricasıdır. Bu ricanın gerekçesi de her konunun ilgili başlık altında arşivlenmesine ihtiyaç duyulmasıdır.

Bu kararım size göre hatalı olabilir. Bu başlıkta stajyer sorunlarının da tartışılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak altını çizmemiz gereken önemli bir nokta varki, THS forum yönetimi sitedeki 291,241 mesajı değerlendirirken her zaman sizinle, X'le, Y ile aynı görüşte olamaz, hatta daha ileri gidelim her zaman doğru dahi karar veremeyebilir ve en önemlisi de her kararını böyle günlerce tüm site ile birlikte tartışamaz. Bu internet forumlarının doğasına ters bir durumdur. Tıpkı hakemlerin oyun içerisindeki kararların zaman zaman doğru/yanlış olduğu ve bunların oyun içinde saatlerce tartışılmadığı ve oyunun devam ettiği gibi, forum yönetimi işleminden sonra da karar doğrudur ya da yanlıştır, "forum" devam eder.

Bu konuyu açma nedenim de kararımın doğruluğunu ya da yanlışlığını, THS forum yönetiminin uygulamalarını tartışmak veya THS forum yönetimi ile ilgili üyelerimizin düşüncelerini öğrenmek değil, sadece THS'nin konuların dağılmaması konusundaki çizgisinin ne olduğu konusunda tüm üyelerimize bilgi vermek. Bu anlamda başlığımızı bu çizgide tutarsak çok sevinirim.

Üyelerimizin genel anlamda istekleri, eleştirileri ve sorunlarının tartışılması için bir alanımız zaten mevcuttur, bekleriz:
http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=11