Mesajı Okuyun
Old 25-10-2008, 01:24   #25
Adli Tip

Sayın Armağan Konyalı'nın "Önce yasaya bakmalı, sonra Yargıtay kararı aramalı" sözüyle başlamak istiyorum düşüncelerimi aktarmaya.

THS, sitenin takipçileri için özel, güzel ve sıcak bir mecra. Hatta bazı üyelerimizin hayatının orta yerini kaplamakta.

Ben THS'yi tanıyan insanların bir çoğunun (ben dahil) siteyle şu sekilde tanıştığını tahmin ediyorum:

Bir konu hakkında araştırma yaparken el altındaki kaynaklar taranır, İÇTİHAT PROGRAMLARINA bakılır, tatmin olunacak bir sonuca ulaşılmazsa son çare google'a bir şeyler yazılır...

Google'da bir, bilemediniz ikinci sırada THS çıkar. Ve orada karşınıza çıkan -muhtemelen- doktirinden bir görüş ya da yargı kararı değil, konu hakkında meslektaşların uygulamayla ilişkilendirilen düşünceleridir.

Bir şey yapılacaksa eğer bir ihtiyacı karşılamak için yapulmalıdır. Bilgisayarla ve internetle içiçe olan uygulamacılar için içtihatlara ulaşmak artık giderilmesi güç bir ihtiyaç değil.

THS bu haliyle daha özgün bir site ve daha büyük bir açığı kapatmaktadır.

THS'nin salt Yargıtay kararı aranan, eklenen bir site haline gelmesinden rahatsızlık duyacağımı belirtmek isterim.

Saygılarımla,