Mesajı Okuyun
Old 20-01-2007, 21:37   #5
calikusu_kamuran

Varsayılan Teşekkürler

Syn. Yeshilim, ilginiz için teşekkürler.

ALINTI:" Sadece aracın teslim fişi ve satıştan sonra trafikte yapılan araştırma sonucu elde edilen bilgiler mevcuttu ve mahkeme aracın aynen iadesine karar verdi."
1-Sanırım sizin olayda da noter satışı yoktu. Ayrıca şekil dışı sözleşmede belirtilen alıcının müvekkili mi idiniz? Bu alıntıda belirtmiş olduğunuz kısmı biraz açarsanız eminim işime yarayacaktır, çünkü benim belirttiğim olay da farklılıkların mevcut olduğunu yeni gördüm ve bir kaç avukat arkadaşıma göre ispat şansımız yok. Elbette ki haklılar.

Olayın son hali: Galerici yazmış olduğu sözleşmeye şu miktar parayı peşinen ve nakten aldığını belirtmiş olmayıp. ŞU MİKTAR PARA NAKTEN ÖDENECEKTİR demiş. Tabi bu durumda bizim işler zorlaştı.

Ben yazmış olduğum ihtara, aynı yolla itiraz edebilirsiniz şeklinde bir cümle de ekleyerek belki yazılı olarak bu parayı almış olduğunu beyan eder diye düşündüm. Uyanıkların(!) çok olduğu zamanda biraz zor gerçekleşecek bir durum ama. Şahitler de elbet onun tarafından olan kişiler. Ben stajer olduğum için alacaklının adıyla işlemleri götürmek zorundayız. Fakat en azından bir tecrübe olacak benim için. Büyük bir ihtimalle icra takibi başlattığımızda, itirazın iptali davasının hasıl olacağı sürece girecek gibiyiz. Anlaşılan zorlanacağız yani ve sonuç aslında belli yani fiyasko.

Her şey için teşekkürler. İnsanı kahreden bu oto galerilerin yapmış olduğu belgelerin matbu olması ve üstünde OTO SATIŞ MUKAVELESİ yazması. Yani insanımız belgenin üzerindeki yazıya göre SATIN ALDIM diye düşünmektedir. Bu uygulamaların yaptırımsız kalması ne kötü.

SAYGILAR TEŞEKKÜRLER