Mesajı Okuyun
Old 03-04-2010, 12:41   #1
av.aysil

Varsayılan meslaktaşa karşı maddi manevi tazminat davası

Değerli Meslektaşlarım,

müvekkilin önceki dava dosyasına bakan avukat arkadaş temyiz yoluna başvurmamış ve müvekkil de 29 ay hapis cezesı almış.Sonuç olarak bunun için dava açmak istiyor.benim sizlere sorum,

1)Avukat arkadaş süre geçmiş olmasına rağmen müvekkilin" neden temyiz etmediniz" sorusuna karşılık temyiz etmiş ancak tabiki ret cevabı almış.Ret kararını temyiz etmiş ve şuanda Yargıtayda.Bir avukat süresi geçtiği halde müvekkilinede hiçbir bilgi vermeden neden temyize gider ben anlayamadım.
2)Müvekkili şuanda aranıyor.Onun aranıyor olmasının bu avukata karşı açacağı tazminat davasına olumsuz bir etkisi olur mu?
3)İlk davanın gerekçeli kararı Avukata tebliğ edilmiş.Ancak müvekkilede tebliğ edildiği fakat adresinde bulunamadığı belirtiliyor.Bunun anlamı nedir?Yani bu durumda Avukat müvekkilede tebliğ edildi diyerek sorumluluktan kurtulabilir mi?
4)Ayrıca avukatın yapmış olduğu bu kusurlu eylemi nedeniyle uğranılan zarar ve temyiz edilse idi bu zararın değişip değişmeyeceği yani aradaki illiyet bağı nasıl ispat edilecektir?

şimdiden meslektaşlarıma teşekkür ederim.