Mesajı Okuyun
Old 09-08-2017, 13:39   #17
avukat_burçin

Alıntı:
Yazan krizantem
Arkadaşlar...Takip talebimizdeki " borcun sebebi " ile borçluya gönderilen ( tebliğ edilen )ödeme emrindeki borcun sebebi yanlışlıkla farklı yazılmıştır.Bu husus gözümüzden kaçtığından ve de "borçlunun böyle bir borcum yoktur"şeklindeki itirazı üzerine takip durdurulmuş ve tarafımızdan " İTİRAZIN İPTALİ " davası açılmıştır.Dava derdesttir.Bu konu ile ilgili Yargıtay Kararı bulamadım.Yardımcı olur musunuz?

Krizantem, dava nasıl sonuçlandı bilgi verebilir misin? Eski bir konu olmuş, şuan tam da bu sorunla karşı karşıyayaım. İcra müdürlüğü ödeme emrine borcun sebebini takip talebimden farklı olarak yazmış. borçlu ilamsız icra takibine borcun sebebi anlaşılamamktadır diye ve borç yoktur diye itiraz etmiş. İtirazla birlikte bu durumu öğrendim. iitrazın iptali davası açacağım ama bu durum bana sıkıntı yaşatır diye düşünüyorum.Bu arada icra müdürlüğüne yeniden ödeme emri gönderilmesi için başvurdum. Ancak durmuş takipte işlem yapılamayacağı gerekçesi içi talebim reddedildi. İcra Mahkemesi ne ilk işlemi şikayet edip, ödeme emrinin iptali ile yeniden takip talebine uygun ödeme emrinin düzenlenmesini talep etmeyi düşünüyorum.. Yardımcı olabilirseniz sevinirim sizin dosyanız nasıl sonuçlandı?