Mesajı Okuyun
Old 14-09-2012, 13:38   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan gamzemeran
Tüm meslektaşlarıma iyi günler diliyorum.Bu meslekte yeni olduğum için daha önce karşılaşmadığım ve şuan karar aşamasında olduğum bir konu hakkında tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum. Asıl bürosu İstanbul'da olan bir hukuk bürosu İzmir'de de irtibat bürosu açacak avukat olarak çalışmak istiyorum başvurumu yaptım, görüşme yapılacak, sizce nelere dikkat etmeliyim. İrtibat bürosunun sorumlulukları nelerdir, sigortalı mı çalışmalıyım , makbuzlardaki KDV'lerde durum nedir ve bunun gibi aklıma şuan gelmeyen bir çok konu. Bu konu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.İyi Günler...

Avukatlar birden fazla süro edinemezler, irtibat büroları da olamaz. Muhtemelen meslekteki acemiliğinizi kullanarak sizin kendi adınıza büro açmanızı isteyen biri ile karşı karşıyasınız. Aman dikkat, kandırılmayın.

Alıntı:
Avukatlık Kanunu madde 43:

Her avukat, levhaya yazıldığı tarihten itibaren üç ay içinde baro bölgesinde bir büro kurmak zorundadır. Büronun niteliklerini barolar belirtir.

Bir avukatın birden fazla bürosu olamaz. Birlikte çalışan avukatlar ayrı büro edinemezler. Avukatlık ortaklığı yurt içinde şube açamaz. Milletvekilleri, milletvekilliği süresince avukatlık yapamazlar.

Bürosunu veya konutunu değiştiren avukat yenilerinin adreslerini bir hafta içinde baroya bildirmek zorundadır.