Mesajı Okuyun
Old 09-09-2012, 13:55   #1
av.sahin67

Varsayılan Bankanın Maaşa el koyması

Müvekkilin kendi ağzından aktarıyorum ;

2009 yılı Mayıs ayında Ziraat Bankası bebek şubesinden kredi kullandım, 2011 yılı Kasım ayına kadar "para yatırılabilir ATM" lerini buldukça kredi taksitlerimi ödedim.
2011 yılı Kasım ayında işlerim kötüye gittiğinden bankaya yazı göndererek durumumu anlattım ve taksitlerimi gecikmeli ödeyeceğimi ve bir an önce düzeltmeye
çalışacağımı yazdım, 2012 Mart ayına kadar 2 taksidimi atlamış şekilde gecikmeli olarak ödedim. Mart 2012 'den sonra ödemelerimi kesintisiz ancak 2 taksit gecikmeli
olarak yapmaya başladım, 2012 Temmuz ayında düzenli bir işe girdim ve maaşımın ödenmesi için bu bankadaki hesabımı verdim. 1 Agustosta hesabıma yatan
maaşı, hesabımda hiç bir yasal icra olmadığı halde, hesabımda hiç bir otomatik ödeme talimatım olmadığı halde, maaşımla ilgili bana bir bilgi verilmeden, benim rızam
alınmadan, gecikmeli ödediğim kredi taksitlerim ve üzerine ismini daha önce duymadığım faizler ve fonlar eklenerek tamamı elimden alındı.

Bankaya ve şubesine 200 TL masraf ederek, noter likçe yazı gönderdim ve zor durumda olduğumu, ev geçindirdiğimi, 18 aylık bebeğim olduğunu yazıp, 1 taksidin maaşımdan
tahsil edilip maaşımın kalan kısmını tarafıma iade etmelerini istedim, tarafıma maaşım ve akibeti ile ilgili hiç bir bilgi gelmedi ve banka hiç bir şeyi iade etmedi.

Ev kiramı, diğer borç ve faturalarımı ödeyemedim, maddi çıkmazdaydım Ziraat bankası sayesinde daha dahada derine çekildim.

Konu maaşım olduğu için, kararsız kaldım, savcılıklara davamı açamam gerekir yoksa tüketici hakem heyetinemi gitmeliyim. KOnu ile ilgili tarafıma adli destek
verebilirmisiniz ?