Mesajı Okuyun
Old 11-09-2008, 13:11   #2
Hakkaniyet

Sayın meslektaşım, benzer bir dava da benim başıma gelmişti. Ben de harcırahın ödenmesi için idare mahkemesine dava açmıştım.İdare mahk. davayı kabul etti, ancak mal müdürlüğü dosyayı temyiz etti, İYUK ta hüküm bulunmayan hallerde HUMK kanunu uygulanacağından ve para alacakları için de kesinleşme şartı aranmadan ben de dosya Danıştaydayken icraya koydum, tabii ödemediler.
Mal müdürüyle bizzat görüştüm, ya bozulup gelirse karar, parayı nasıl geri alıcaz dedi.Bende kanunu açıkladım ama ikna olmadı, sonrasında vekil sıfatıyla mektup gönderdim, biliyosunuz İYUK 28 maddesine göre mahkeme ilamlarını yerine getirmeyen ilgililere karşı tazminat davası dahi açılabiliyor. Bu da işe yaramadı maalesef Benim müvekkilim adliye personeliydi. Ben de bu sefer Başsavcığa mahkeme kararının yerine getirilmesi konusunda yazı yazdım. Bu sefer mal müdürlüğünden alabildik.
Anlııcağınız kanunen parayı isteyebilirsiniz.Ancak yetkili müdür veya amir sorumluluktan korktuğundan genelde kesinleşmesini bekliyor. Siz yine de şansınızı deneyin.Belki siz benim kadar uğraşmadan halledebilirsiniz.Saygılar.