Mesajı Okuyun
Old 27-05-2007, 16:01   #37
safa

Sayın Giray; Biraz gecikmiş olmakla beraber öncelikle tüm avukatların bu mesleği yalancılık mesleği olmasında payı var demiyorum..Hatta henüz işi öğrenme evresinde olduğum için icra aşamasında nelerle karşılaşacağım bilmiyorum. Ancak duyduğum ve bir aylık iş tecrübesinde gördüğüm kadarıyla avukatlara duyulan saygı giderek azalmakta. Bir müvekkil arayıp rahatlıkla bir avukatı azarlayabilmekte, yada bir icra memuru (düzene uymayan!) avukatı tersleyebilmekte... Tabiki her insanın savunulmaya hakkı vardır ve bu Avukatlar sayesinde sağlanmaktadır. Savunmak mutlaka davayı kazanmak değildir. Bir katilin suçu işlemediğine dair hakimi ikna etmek değildir. Katilin indirim sebeplerini göz önünde tutulmasını ve katilde olsa ona insan gibi davranılmasını sağlamaktır diye düşünüyorum.Bu anlamda avukatlık gerçekten kutsal bir meslektir. Ancak işlerimizi daha önce gördürmek için birilerini görerek, müvekkillerimizi yolunacak kaz gözüyle yaparsak bize duyulan saygı da işini daha iyi kotaran!!! bir avukat çıktığında sona erecektir...Daha önce de belirttiğim gibi şuan işin öğrenme kısmındayım icra kısmına geçtiğimde düzene uymaktan!!! korkuyorum...