Mesajı Okuyun
Old 15-03-2007, 21:03   #1
suskun_juliette

Varsayılan Bayanlar Aşağılanıyor...

BAYANLARIN AŞAĞILANDIĞINI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ SİZ DE?
Trafikte yavaş ilerleyen arabaların şoför koltuğunda kim olduğuna bakılmadan 'Bayan şoför işte' dendiğine şahit olmuşsunuzdur.Niçin Bayan Şoför tanımlaması?Kadınların hayatın her alanında söz hakkı olabileceğini ve her alanda kendini gösterebileceklerini ıspat ettiğimiz bir çağda bile bu deyim halen kullanılıyor.Kadınların aşağılandığını düşünüyorum.şoförlük konusudur deyip geçmek mümkün değil benim kanaatimce..çünkü erkekler,reklam filmlerinde örneğin bir şampuan reklamında bir kadının saçını savurmasıyla her şeyi bırakıp peşine düştüklerini iddia eden reklam filminde gereksiz bir hassasiyet gösterip reklamın kaldırılmasını talep etmiştir.Peki ya biz?bu peşin hükümü ortadan nasıl kaldıracağız? ne olacak yani erkekleri karşımıza alıp sürücülüğümüzü mü kanıtlamamız gerekecek manası nedir diyebilirsiniz ama ben bu konuda bayanların aşağılandığını düşünüyorum.ELİNİN HAMURUYLA BU İŞE NE KARIŞIRSIN SEN zihniyetinin halen hakim olduğunu görüyorum.ne yazık ki...Trafik lambalarının sembolünde erkek simgesi olması,Kadın-Bayan tanımında takılıp kkalmak kadar önemli bence.çünkü bize nasıl hitap edilirse edilsin hakkımızdaki düşünceler hitap şekillerimiz değişse de kökleşmiş biçimde kalıyor...