Mesajı Okuyun
Old 21-04-2011, 14:00   #4
Arif Aydın

Alıntı:
Yazan Av.Magisnus1977
Müvekkilinize bir dava hakkında bilgi vermek için e-mail gönderiyorsunuz size e-mail ile cevap vermiyor telefonda konuşuyorsunuz. Bir davanın açılması gerektiğini e-mail ile bildiriyorsunuz, masraf istiyorsunuz, ne cevap veriliyor ne masraf bildirdiğiniz hesaba yatırılıyor. Bu iki kez oluyor. Telefonla dava açılmaması kararlaştırılıyor.

Şimdi müvekkil size dönüp neden dava açmadın derse göndermiş olduğunuz e-mailler (ama onun cevap vermediği) sizin lehinize delil teşkil eder mi (delil başlangıcı). Hesaba para yatırılmaması dava açmak istemediğine delalet eder mi?

Bu sevgili müvekkil yeni bir avukat tutma arayışı içinde, açıkça da belirtti. Bir yıl boyunca bedava danışmanlık yaptım, kendisini defalarca bazı işleri yapmaması için uyardım yine yaptı, doğru yolu gösterdim yapmama izin vermedi geciktirdi. Artık istifa zorunlu hale geldi ama vekaleti hiç bir dosyada kullanmadım çünkü dava açtırmadı nasıl istifa ederim?

Allah herkese hayırlı müvekkil nasip eylesin

Bir yıl boyunca bedava danışmanlık yapmışsınız. zararın neresinden dönerseniz kardır. Bir an önce istifa edin.