Mesajı Okuyun
Old 03-02-2018, 07:47   #1
Güçlü anne

Varsayılan Müşterek evin habersiz kiraya verilmesi hak.

Merhabalar, 23.07.2013 yılında eşimin bir kadınla ilişkisini öğrendim ve bunun için kendisinden hesap sorduğum için 2 çocuğumu alıp kaçırdı ve 1 ay çocuklarımdan haber alamadım.1 ay sonunda müşterek evden gitmem halinde çocukları eve getireceğini aksi taktirde çocukları hiç göremeyeceğimi bildirdi ve bende birkaç eşyam ile çaresizce ailemin yanına gittim.çocuklarımı eve getirdikten sonra başlarına bir bakıcı tutmuş ve bakıcı ne eve girmeme izin veriyor ne de çocuklarımı görmeme izin vermiyordu 30.08.2013 günü yine çocuklarımı görme umudumla eve gittiğimde müşterek eşyalarımızı alarak başka bir eve taşınırken yakaladım ve polise haber verdim ve olay nöbetçi aile mahkemesine intikal etti.çocuklarımı göstermemeye devam ediyor bende her seferinde polisle çocuklarımı gördüm ve o zama kızlarımın biri 9, diğeri ise 3 yaşındalardı ve çocuklarım 3 gü onda, 4 gün bende kalıyorlardı.ancak 2015 yılının haziran ayında çocuklarımı tamamen bende kalmaları konusunda başarılı olabildim.bu arada çocuklara ve kendim aile ve sosyal politikalar bakanlığından psikolog yardımı aldım ve psikoloğumun ve çocuklarımın da desteğiyle 06.12.2016 yılında eşime boşanma davası açtım.ben çocukları tamamen aldığım için maddi olarak yardım etmeyeceğini söyleyerek kendi çabalarımla bugüne kadar geldim.benim soru şu; 30.08.2013 yılında benden habersiz boşalttığı müşterek evimizin tapusu yarısı benim üzerinde olmasına ve boşanma davası devm etmesine rağmen 02.12.2017 yılında benim haberim olmadan bu evi kiraya vermiş ve ben evi kaç liraya kiraladığını bilmediğim gibi kiracı telefonlarımı açmıyor. Bu durumda ben ne yapmalıyım benim Kanuni haklarım nelerdir?