Mesajı Okuyun
Old 28-08-2013, 13:00   #1
Konuk

Dikkat evlilik süresince alınan malları eşimin benden habersiz malları satamamasını nasıl sağlarım

3 yıl önce eşime böbreğimi verdim o yıllarda mutluyduk tabiki 29 yıllık evlilikte sorunlarımız oldu maddi manevi zararlarımda oldu.yinede onun diyalize girmesine razı olmadım böbreğimi çapraz yöntemiyle verdim.aradan 1 yıl sonra bu böbrek bana uzun süre dayanmaz benim başka böbreğede ihtiyacım var nerden bulacam yeniden evlenmeliyim demeye başladı.bana da diyet borcumu sana ödeyemem ben diye sürekli duygu sömürüsü yapan biriydi sanki ben böbrek vedim diye suçluyum muamelesi görüyorum onu üzülmesin kendini kötü hissetmsin diye hastayım bile diyemiyordum.sanki ben ondan böbreği geri istiyorumda yada ima ediyorumda o sürekli evde huzursuzluk çıkarıyor küsüyor.hayatı çocuklarıma ve bana zehrediyordu. bu aradada şüphelendiğim başka kadınlarla arkadaşıkları da oldu. şimdide boşanalım diye baskı yapıyor anlaşmalı boşanalım onun verdiği mala razı olmamı istiyor. razı değilim . aslında bana verdiğiyle geçinebilirim. malı yarı yarıya paylaşmammış oluyoruz.bende çalışan bir bayanım onun geliri benimkinden çok fazla olduğu için kendi mantığınca paylaştırıyor.oysa ben bunun fazlasını hak ettiğimi düşünüyorum böbrek verdiğim için değil, 29 yıl benimde bu evliliğe her yönüyle katkımın fazla olduğunu düşünüyorum.anlaşmalı boşanmayı kabul etsem.yanında tazminat da isteme hakkım varmı? tabiki bu 29 yıllık evliliğin içinde halan hazmedemediğim aldatma,dayak. bu konuyu utandığımdan hiç kimselerle paylaşamadım şimdi yazıya dökebildim.son günlerde bana yaptığı hakaretler cinsel açıdan soğuk ve yetersizleştiğim,onun yaşama sevincini körelttiğimi söylüyor.bunlar için tazminat istiyorum.ama bu sözleri ve davranışlarını nasıl kanıtlıyabilirim gerekçe olarak yazmak yeterlimi?boşanma davası açmadan önce tapusu onun adına olan mallarını satamaması için ne yapabilirim.