Mesajı Okuyun
Old 17-08-2007, 18:31   #10
yeldakullap

Varsayılan bu olayın kendine özgü koşulları var

Merhaba arkadaşlar yanıtlarınız için çok teşekkürler, ancak bir nokta hala açıklığa kavuşturulmadı. Burada benim amacım bir taşla yüzlerce kuş vurmak tabiri caiz ise. Şöyle; ben Diyanet işleri Başkanlığı'nın ilgili protokolünün iptalini de sağlamak istiyorum. Yani gsm şirketine müdaheye son vermesini isterken aynı zamanda idare ile sözleşme dayanak alındığı için ilgili idare olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve vakfı da davalı göstermek istiyorum. Ve bu dava idari dava olacak idare mahkemesinde. Bu davada haksız eylem ve işlemlere son verilmesini isteyeceğim. Diyanet işleri Başkanlığı'nın bir kamu kurumu olduğu ve bu kurumun kamu yararına hareket etmesi gerektiği, gsm şirketinin bu son baz istasyonunu minareye kurması ile hem bu işlemin iptalini hem de bu işleme dayanak olan Diyanet işleri Başkanlığı'nın protokolünün iptalini isteyeceğim. Bildiğiniz üzere dava hem sözleşmenin iki tarafına da açılmalı. Yani hem gsm şirketine hemde bu şirket ile sözleşmeyi imzalayan vakıf ile gerçekte tasarruf yetkisi kendisinde olan Diyanet B. na ..( bunları davalı göstererek) davayı açmak istiyorum..
dava türü : idari dava
dava konusu: haksız eylem ve işlemin iptali.
davalılar: davalı idareler ve gsm şirketi
davacılar: çevre sakinleri ve cemaat
emsal karar bekliyorum ve fikirlerinizi bekliyorum..sevgiler