Mesajı Okuyun
Old 19-01-2007, 15:49   #1
altiokebru

Varsayılan kat mülkiyetinde yöneticiye verilen tek imza ile temsil yetkisinin kaldırılması

Kat mülkiyeti bulunan bir apartmanın yöneticisi, yönetici yardımcısı ve denetçisi kendi aralarında yaptıkları bir toplantı ile (buna yönetim kurulu toplantısı denebilir mi bilemiyorum,çünkü kat mülkiyetinde yönetim organları arasında yönetim kurulu yok),yöneticiye tek imza ile temsil yetkisi veriyorlar. Bir süre sonra yöneticinin tek başına temsil anlamında istenmeyen bazı işler yapması nedeni ile bu temsil yetkisinin kısıtlanabilmesi için nasıl bir yöntem izlenmeli? Yönetici yardımcısı ve denetçi bir karar alarak tek başına temsil yetkisinini kaldırabilir mi? Zira yöneticiye yetkiyi verenler bunlar.
Aynı konu ile ilgili olarak,yıllık toplantıda yöneticiyi azledip yeni bir yönetici tayin edilmek isteniyor. Ancak arsa payları eşit olan 24 kat malikinden 12'si azil yönünde oy kullanırken diğer 12 kat maliki azle karşı çıkıyor. Bu durumda Sulh Hakimine hemen gidilebilir mi, yoksa bir toplantı daha yapıp çoğunluğu sağlamaya çalışıldıktan sonra yine sağlanamazsa mı gidilebilir?
İlginiz için şimdiden teşekkürler..