Mesajı Okuyun
Old 15-01-2008, 00:59   #15
Mehmet Taşcı

BİRAZCIK DA ÖZELEŞTİRİ
Mesleğimizi kötüye kullananların sayısı veya oranı ne kadardır ?çok merak ediyorum.
Para kazanma adına , müvekkile YALAN söyleyen avukat sayısı ne kadardır?
Para kazanma adına HUKUKU ayaklar altına alan avukat sayısı?
Vatandaşlara YALANCILIĞI, DOLANDIRICILIĞI, HER TÜRLÜ HİLEYİ BİZ ÖĞRETMEDİK Mİ?
İcradan nasıl mal kaçıracağını biz öğretmedik mi? Ben müvekkilime hilebazlığı öğrettim. Benim müvekkili sizin borçlunuz veya davalınız.
Avukatlık ,NE PAHASINA OLURSA olsun müvekkili savunmak değildir.
Bu mesleği ayaklar altına alan BİZLERİZ. HEP BERABER BU HALE GETİRDİK.
Büyüklerimiz ( eski avukatlar) bize avukatlğı öğretemedi, biz de yarınlarda yeni meslektaşlarımıza öğretemeyeceğiz.
BEDAVAYA -ve hatta çayını sigarasını da ikram ederek - hukuki bilgi veren , dilekçe yazan, Barolarımızın tarifelerini ve hatta resmi tarifeyi uygulamayanlar da BİZLER DEYİL MİYİZ?
Ben senin işini hallederim AMA ŞU KADAR PARA getireceksin diyen de BİZLERİZ.
Haciz esnasında DAYAK YİYEN meslektaşımızın yanında olmak varken SANIĞIN MÜDAFİİLİĞİNİ üstlenen de bizleriz.
Sınav kaldırıldığında kulak ardı eden de bizdik. Berber dükkanı açmak için bile sınav var ama avukatlıkta yok!
Mecliste aleyhimize her türlü yasayı çıkartan da BİZLERDİK ( Meclisteki bizler, avukatlıktan gelip de avukatların aleyhine her türlü yasayı çıkartanlar.)
Avukatlık kanununa rağmen, bankaların, resmi krumların , sigorta şirketlerinin KEYFİ TUTUM VE UYGULAMALARINA göz yuman da bizleriz.
Not: Bir bankaya gidin ve avukatlık kimliğinizi gösterin bakalım işlem yapıyrlar mı( Ziraat Bnk.hariç) adamlar kimlikolrak kabul bile etmyor SEBEP: Danıştay dairesi kabul etmemekte haklısın diyor da ondan. DüşünÜN lütfen; yasa resmi kimlik diyor, resmi bir kurum ( Kara para aklama kurulu) olmaz diyor. Danıştay Kurul kararı ve banka uygulaması yerindedir AVUKATLIK KİMLİĞİ bu amaçla kullanılamaz diyor. Sonuç kaçımız ne yaptık?
Yasalarla bizlere verilen hakları( Av.K.) bile hayata geçiremeyen BİZLER DEYİL MİYİZ?
Masrafsız takip ve dava alan da bizleriz. Müvekkillerle samimi olup kanka haline gelen, müvekkillere her türlü hukuki yol yöntem öğreten de BİZLERİZ.
ADALETİ SAĞLAMAK İÇİN DEĞİL DE İSTENEN SONUCU GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GAYRET SARF EDEN DE BİZLERİZ.
Politik ve siyasi görüşlerimizi MESLEKİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN önüne geçiren de bizleriz. (İşçi sendikları kadar bile olamadık.)
İçimizdeki çürükleri ayıklamayan da bizleriz.
İSTERSENİZ DEVAMINI SİZLER GETİRİNİZ.
MAZERET KİŞİNİN KENDİSİNE SÖYLEDİĞİ YALANDIR.
BİZLER KENDİMİZE YALAN SÖYLÜYORUZ. MESLEĞİ BU HALE GETİREN BİZLERİZ.

UMUTLA DÜZELMESİNİ BEKLİYORUZ.
Saygılrımla.