Mesajı Okuyun
Old 21-10-2008, 13:08   #1
Konuk

Varsayılan Kreş Sorunları-:Çocuğa Kötü Muamele

Herkese iyi günler.Yiğenimi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kreşe verdik.Bir ay sonra kreşten çocuğumuz hakkında şikayet geldi ve algılama problemi olduğu söylendi.Yiğenim diğer çocuklara göre daha hareketli ve yerinde duramayan bir çocuk.Yemek ve oyunlar esnasında kendi sınıfının dışında diğer sınıfların arasına kaçtığı ve kendini bir gruba ait hissetmediği de ayrı bir şikayetti.Birgün çocuğu almaya gittiğimde uzaktan takip etmek istedim.Yiğenim öğretmenlerinin dediği gibi başka bir sınıfa karışmış onlarla oyun oynuyodu.Oyun sırasında bir arkadaşı önüne geçti ve kapattı bizimkide geçmek için arkadaşını itti.Arkadaşı öğretmenine şikayet edince öğretmen gelip yiğenimin iki kolundan sıkarak gözüme bak diye bağırmaya başladı.Çocuk belli ki korkmuştu ardında duvarın önüne gidip ağlamaya başladı.Ben sonuçta öğretmenin yanına giderek bu şekildemi eğitim veriyosunuz dediğimde bana bunların eğitimde olduğunu ve çok normal olduğunu söyledi.Bu olayın sentezini ben yapamıyorum ben mi haklıyım öğretmen mi haklı?Eğer bu konuda beni aydınlatacak ve şikayetlerimi sunabileceğim bir makama yönlendirebilecek birileri bana varsa yardımlarınızı çok acele bekliyorum.Sonuçta bu yaşanan olay çocuklarını kreşe veren herkes için tehlike arz eden bir durumdur.Teşekkürler