Mesajı Okuyun
Old 21-11-2008, 17:38   #11
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet_Ali
Türk Hukuk Sitesinde vatandaşlara yahut meslektaşlara dolanlı veyahut hileli yollarla yasaları çiğnemeyle ilgili olarak yol gösterme amacımda olduğum sizin takdirinizse bir şey diyemem.Site yöneticisiniz buyrun silin.Belirli bazı kural ve kaidelere riayet ederek burada bilgi paylaşımında bulunuyoruz.

Forum Yöneticisi olarak cevap vermek gerekirse;

Alıntı:
THS Meslektaşların Soruları Alanımıza Özel Kurallarımız ve İlkelerimiz:
Alıntı:

Alıntı:

THS ilkelerine aykırı, adalet duygularını örseleyen, bir suçtan, borçtan ya da hukuki yükümlülükten kaçmaya/kurtulmaya yönelik, kanuna karşı hile niteliğinde, iyiniyete, etik kurallara, hakkaniyete, avukatlık meslek kurallarına aykırı sorular ile bu tarz cevaplar, yorum veya ifadelere forumda yer vermeyiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=16748

Silmedim. Çünkü siz akıl vermenin ötesinde, söylediğinizi yaptığınızı da yazdınız. Yukarıda verdiğim linkte de bir üyemiz önce yaptığını söyledi, sonra da özür dileyerek yanlış anlaşıldığını beyan etti. Bu durumda benzer konularda, ilk defa siz, mahkeme kararı olmadan bir başkasının evine girmiş olmaktasınız.

Konut dokunulmazlığını ihlal suçundan dolayı bir şikayet varsa,(karşı taraf da sizin gibi düşünüyor, dediğiniz için) neticesini de bizimle paylaşırsanız, seviniriz.

Alıntı:
Ancak böyle bir amacımın olmadığı kendim tarafımdan gayet iyi bilinmekte.Detayını bilmediğinizi söylediğiniz ancak yaptığım hamlelerin boşa gitmiş olmasına hükmetmek sizin takdirinizde değil .İlgili olayda ortada kira sözleşmesi olmadığı hususunun altını yeterince çizmemişim sanırım.Ayrıca kimseye tehlikeli bir yol önermiyorum

Bu bölüme de, Yönetici sıfatıyla değil üye sıfatıyla cevap vereyim. THS'ye bir şey yazıyorsanız, cevaplara da katlanacaksınız. Benim cevabımda hakaret vs. yok. Size şunu demeye çalışıyorum: Hukuku düz bir otoban kabul edin, otobandan yan yollara saptığınızda nereye varacağınızı bilemezsiniz. Bazen tenha bir köy yoluna, bazen de çıkmaz sokaklara denk gelebilirsiniz. Başınız derde girebilir. Hiçbir şey olmasa gideceğiniz yere, olması gerekenden çok sonra gidersiniz. Eğer tekrar otobana çıkmayı başarırsanız tabii ki...

Detayı bilmiyorum ama şöyle demişsiniz:

Alıntı:
Tevdi mahalli tayini davası açtık ama reddedildi.

Bu boşa giden bir hamle değil mi?

Alıntı:
Şimdi tespit ve kira alacağı davası açtık.Bakalım

Alıntısını yaptığım yukarıdaki bölüm size ait değil mi?

Alıntı:
İlgili olayda ortada kira sözleşmesi olmadığı hususunun altını yeterince çizmemişim

Bu bölümü de sizin mesajınızdan alıntıladım. Yazdıklarınıza göre ortada kira sözleşmesi yok ama siz kira alacağı davası açmışsınız. Bu da boşa giden bir hamle olacaktır.

Alıntı:
Karşı taraf da sizin gibi düşünüyor. Konut dokunulmazlığını ihlal. yahut ihkakı hak.

Bu cümlenizden karşı tarafın şikayet ettiği veya edeceği anlaşılmaktadır. Dua edin, şüpheli kısmına sizi de yazmasınlar. Ayrıca baroya şikayet ederlerse de canınız sıkılabilir.

Benim uyarımdan sonra dahi, yaptıklarınızı savunduğunuza göre benim size söyleyecek sözüm olamaz.