Mesajı Okuyun
Old 23-03-2018, 15:24   #3
AV.SİBEL

Alıntı:
Yazan Avukat75
Başvurucu (işçi) arabuluculuk ücretini ödemek istemiyorsa, bu koşullarda anlaşmayacağını söyleyip anlaşma belgesini imzalamayacaktır. Dolayısıyla arabuluculuk süreci olumsuz sonuçlanmış olacak ve dava yoluna gidilecektir.

Yok eğer işçi (veya vekili) bu talebini dile getirmeden anlaşma belgesini imzalar ise, resmi ücret tarifesi gereği arabuluculuk ücretinden de (kendi payı için) sorumlu olacaktır. Arabuluculuk ücretinin ödenip ödenmemesi ve arabulucu tarafından talep edilmesi ayrı bir hukuki süreç olacaktır. Bu tabi benim şahsi yorumum.
Bende sizin gibi düşünüyorum ama işveren vekilinin tavrı herkes eşit ödeyecek biz üzerimize düşeni öderiz aksini kabul etmeyiz yönünde.Bu arada hala son tutanak düzenlenmedi zaten.Arabulucu da işveren diğer taleplerinizi kabul ediyor modunda ama ben diyorum ki sadece arabuluculuk ücreti konusunda da her halükarda anlaşma sağlanmazsa son tutanak anlaşmama olarak mı düzenlenecek.İşveren vekili hayır biz diğer hususlarda anlaştık bu hususta anlaşamasakta eşit olarak ödenmeli anlaşma olarak son tutanak tutulmalı demekte.