Mesajı Okuyun
Old 14-09-2006, 07:26   #7
byzade

Varsayılan işi benimsememe konusu

gunaydın arkadaşlar bu cep telefonu hırsızlıgı ve gaspı konusuyla ılgılı malesefdıger konulardakı gıbı muallakta bırakılıyor,adlıye kurumumuz ana kurum bu konularda aslında muracaat alınıp ısın sorusturma safhasında ılgılı kurumdan takıp ve yapılacak ıslemler ıstenır ve cep telefonun kımde oldugu nerede bulundugu tespıt edılmesı gerekır ama bazı savcı arkadaslarımız veya sulh hakımlerımız ısın kolayını bulduklarında kanun maddesınde gecıyor dıye eksık ıslem hatta hıc ıslem yapmamıs oluyorlar buda suctur...daha henuz vatandasımız ve bız hukukınsanları yenı kanunların ıdrakıne varamadık ama emınım kı bu konuda ılerleme kaydedılıyor ısın bılıncıne varıldıgında adlıyemız daha etkılı olur umarım buda ıtıraz ve tazmın konuları cogalınca olur mutlaka....kı arama konusunda bıle dunyanın hıc bır yerınde yok bızım sıstemımıze benzer uygulama onleyıcı aramada bıle hakımonayı gerekıyor....ve savcı yardımcısı olan polıs jandarma elı kolu baglı durumda su an..tamam ınsan hakları konusunda cok ılerı sevıyede dusunulmus ve yapılmıs ama uygulamadakı uzmanların hıc gorus alınmamıs yasayan kısılere sorulmamız yaptım oldu mısalı.....bu rada magdur vatandas daha magdur edılıyor yanı adlı tck,cmk,ve ılgılı kanunların uygulamasında gerek savcı gerek sulh hakımı polısın basında bulunması gerekır telefonla adlıye mekanızması yonetılırmı yaaa ben bu konuları yasamıs bır ınsan olarakcok yadırgadım yenı duzenlemeyle savcı sulh hakımı daha etkın kılındı ama hala suc sonrası polıs jandarma savcıyı aradımı bulunamıyır bıle neden mesaı bıttı nıb savcı bılmem nerde bılıyormusun sucla mucadelede bana gore 1 sn nın bıle onemı var ama neredeee bakın kac tane konu cıktı tartısmak ıcın bence bu kanunlarla beraber ıc ıslerıyle adalet bakanlıgının ortaklasa kuracagı mustakıl uzman bır mevzuat uygulama ust kurulu olusturulması gerekır ve buna baglı calısma gruplaro olmalı bakın ısler sarpa sarıyor vatandas tedırgın suz cetelerı almıs basını gıdıyor.....bu konularda konumak ısterım msjlarınızı beklıyorummmm...saygılarımla