Mesajı Okuyun
Old 08-08-2008, 02:19   #24
Academic

ZEYNEP Türkiye'de en çok kullanılan 19. isim (... 17. ayşe, 18. levent, 19. zeynep, 20. elif, 21. dilek, ...). Ülkemizde yaklaşık her 205 kişiden birinin adı ZEYNEP ve ismin yaygınlık oranı binde 4.89.
ZEYNEP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 08-08-2008 03:06 itibariyle yaklaşık 348,687 kişinin isminin ZEYNEP olduğu ve ZEYNEP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 5812 kişi arttığı tahmini yapılabilir.
ZEYNEP adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,302 ZEYNEP yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ZEYNEP sayısı her yıl 11 kişi artıyor.
ZEYNEP Türkiye'nin en yaygın 19. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 19. ad ise George ismi. ZEYNEP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 17. Steven 18. Stephen 19. George 20. Scott 21. Anthony isimleri de sayılabilir.

İnanmıyorum. Eski Türk filmlerinden her iki tanesinden birinin kadın kahramanının ismi Zeynep..Kızımın sınıfında bile 3 tane var. Dizilerde zeynepten geçilmiyor. Onu bırakın apartmanda benim dışımda 2 tane, hatta anabilimdalında bile ekstra bir tane Zeynep var. Yani bu 19. sıra bana hiç inandırıcı gelmedi diyebilirim.

Hem niye Amerika ile kıyaslamış? Belki başka bir ülkedeki sayıyı merak ediyoruz. Hem bir de karşılığı olarak George demiş bak şuna. Bush la adaş olacağız nerdeyse Üstelik ABD de 1302 den fazladır, Araplarda da çok yaygın bir isim.