Mesajı Okuyun
Old 08-01-2020, 13:24   #1
Konuk madam

Acil Anlaşmalı Boşanma

İyi Günler daha önce çekişmeli bir boşanma davamız vardı. Bu davayı eşim açtı.ben boşanmak istemiyordum ve ilk celsede eşimi hakim yüzde yüz kusurlu buldu ve boşanma davası red oldu. Aradan 3 yıl geçti ve barış sağlanamadı. Eşim yine bir boşanma davası açmış çekişmeli olarak. Fakat ben anlaşmalı olarak boşanma davası istedim. Onun avukatı ver ve kabul ettiler. ayın 16 sına gün almışlar bana da telefonla bildirdiler. E devlet üzerinden baktığımda hala duruşma çekişmeli olarak görünüyor.Benim bu konuda herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu? bana herhangi bir evrakın gelmesi gerekiyor mu?Çekişmeli olarak göründüğü için tekrar dava falan olur mu? Maddi durumum olmadığından avukat tutmadım.bizim boşanma çekişmeli mi bunu nereden öğrenebilirim?
Bir anlaşma protokolü hazırladık ben maddi manevi tazminat istemedim. Eşim buna karşılık bir oğlumuz var onu yatılı olarak almayacağını belirtti.
-Mahkemeye gittiğimizde anlaşma protokolünü hakim katibine yazdırıp imzalatacak mı? yoksa bizim yazdığımız protokol mü imzalanacak?
- Boşanma kararı ile protokolün onanmasını biz mi söyleyeceğiz yoksa hakim kendimi onaylıyacak?
-Daha önce nafaka 500 TL idi. Şimdi 700 TL olarak kabul etti. Kendisi kamu çalışanıdır. Nafakanın yükseldiğini işyerine bizmi göndereceğiz yoksa mahkememi gönderecek?
-Duruşmadan sonra elimize herhangi bir evrak verilecek mi?
- Aynı gün gerekçeli karar yazılıp bize verilecek mi? benim avukatım olmadığı için bir oyuna gelmek istemiyorum sorularımı yanıtlarsanız çok sevinirim.